Bikombici

Alarko Kombi E01 Hata Kodu

Alarko kombinizde E01 hata kodu ile karşılaştıysanız bilgi ve yardım almak için doğru sayfadasınız. Alarko Kombi E01 Hata Kodu nedir? Bu sorun hakkındaki tüm detayları makalemizden öğrenebilirsiniz.

Alarko Kombi E01 Hata Kodu

Alarko Kombi E01 Hata Kodu Nedir?

Brülörde alev/yanma oluşmuyor.

Kombide ateşleme sorunu da denilebilir. Kombiler birçok sebeple ateşleme yapmaz ve sanıldığının aksine bu durum doğrudan tek bir parçaya da bağlı değildir.

Servis Öncesi Ne Yapılabilir?

Alarko Kombi E01 Hata Kodu ile karşılaştığınızda aşağıda yer alan işlemleri mutlaka uygulamalısınız.

 • Çevrenizde, binanızda veya dairenizde doğalgaz kesintisi olabilir mi?

Hemen gerekli kontrolü gerçekleştirmelisiniz. Binadaki kat sakinlerine sorabilir, onların dairelerinde de gaz kesintisi olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Binanızda kimseye doğalgaz yoksa ya bina girişindeki gaz vanası kapalıdır ya da binada, bölgede doğalgaz kesinti durumu söz konusu olabilir. Bölgede bir çalışma sebebiyle gazınız kısa süreliğine kesilmiş olabilir. Bu aşamada kombiyi şalterinden kapatıp gazın gelmesini beklemelisiniz.

 • Dairenizdeki doğalgaz vanaları kapalı olabilir mi?

Dairenizde kombi dışında ocağınız da doğalgazlı ise, toplamda 3 doğalgaz vanası var demektir. Bunlardan biri kapınızın dışında dairenize bağlı gaz saatinin orada, diğeri ocak yanında diğeri kombi yanındadır. Bu üç vanayı da kontrol edip kapalı vanaları açık hale getirmelisiniz. Doğalgaz vanası doğalgaz borusu ile paralel şekilde olursa açık olduğu anlaşılabilir. “T” şeklinde ise vana kapalı demektir. Bu durumda vanayı açık yöne çevirmek gerekir. Bu şekilde vanaları mutlaka teker teker kontrol ederek açmalısınız.

 • Kombiyi resetlediniz mi?

Doğalgaz ile alakalı herhangi bir kesinti durumu söz konusu değilse, gaz vanaları da açık durumda ise son yapılacak işlem kombiyi arızadan çıkarmaktır. Kombiyi arızadan çıkarmak için reset işlemi uygulamak gerekir. Kombinizin panelinde R tuşu varsa eğer bu tuşa birkaç saniye basılı tuttuğunuzda kombiye reset atmış olursunuz. Arızanın tekrarı halinde işlem birkaç kez daha peş peşe uygulanabilir. Fakat kombi 3 reset uygulamasına rağmen hala Alarko Kombi E01 Hata Kodu devam ediyorsa mutlaka teknik servis yardımı alınmalıdır.

Arızanın Sebepleri Nelerdir?

 1. Elektronik kart arızası,
 2. İyon elektrodu arızası,
 3. Ateşleme elektrodu arızası,
 4. Gaz armatörü arızası,
 5. Fan arızası,
 6. Hermetik kombilerde prosestat arızası,
 7. Baca sistemi sorunları,
 8. Yoğuşmalı kombilerde yoğuşma gider hortumunun tıkanması veya açık balkonda ise donması durumu olabilir.
Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?