Bikombici

Kombi Gaz Valfi Ne İşe Yarar?

Kombi Gaz Valfi Ne İşe Yarar? bu parçanın görevi nedir? Tüm bilgileri aşağıda paylaştık.

Kombi Gaz Valfi Ne İşe Yarar?

Kombi Gaz Nedir? Tesisattan almış olduğu doğalgazın bir kısmını kombi anakartından almış olduğu voltaj ile brülöre yollayan, orada yanma oluşumunu sağlayan önemli bir parçadır. Gaz armatörü, gaz grubu gibi isimler ile de bilinmektedir.

Kombi Gaz Valfi Ne İşe Yarar?

Kombi Gaz Valfi Nedir? Neden Arızalanır?

Genel olarak bobininin zaman içinde yanması sebebiyle arızalanmaktadır. Bu durum öncesinde kombinin sesli çalıştığı da görülmektedir.

Kombi Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır?

  1. Kombi marka model ve çeşidine bağlı olarak gaz yokluğu-ateşleme arızası verir. (Örneğin; Vaillant-Demirdöküm kombide F28 arızası, Baymak kombide E01, A01 Arızası, Protherm kombide F04, F4 arızası gibi…)
  2. Kombi ateşleme yapmadan çalışmaz. Bu sebeple hem sıcak su hem de ısınma sorunu yaşanır.
  3. Kombide ses yapma sorunu görülmektedir.
  4. Kombide gaz kaçağı durumu söz konusu olur.

Tabi bu arızaların hepsi sadece gaz valfinde oluşan problem sebebiyle yaşanmamaktadır. Yaşanan sorunlarda cihazda hangi arızanın veya hangi parçada arıza olduğunun yerinde incelenmesi, tespit edilmesi gerekir.

Kombi Gaz Valfi Arızası Çözümü

Kombide gaz valfi arızası varsa parçanın değişimi yapılmaktadır. Önceleri yapılabilen gaz valfi tamirleri günümüzde yapılmamaktadır. Bu sebeple de sıfır veya kullanıcı isteği ile çıkma parça değişimi yapılabilmektedir.

DİP NOT: Kombi marka modeli veya çeşidi ne olursa olsun gaz valfi değişimi servis + işçilik dahil 1 yıl garantimiz altındadır.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?