Bikombici

Baymak Kombi E01 Hatası

Kombiler bazen bir bazen de birkaç sorun çıkarabilmektedir. Bu sorunlarda her zaman servis öncesinde yapılması gereken işlemleri bilmek, uygulamak, gerek duyulursa teknik yardım almak lazım. Aşağıda Baymak Kombi E01 Hatası hakkında merak edilen tüm bilgilere yer verilmiştir.

Baymak Kombi E01 Hatası

Baymak Kombi E01 Hatası Nedir?

Ateşleme başarısızlığı durumudur.

Bu Sorun Hangi Sebeple Oluşur?

 1. Dairede gaz kesintisi varsa;
 2. Gaz vanası/vanaları kapalıysa,
 3. Kombi uzun süre kapalı kaldıysa,
 4. Kombi çok sık aç/kapa şeklinde kullanılıyorsa,
 5. Parçalarda aksaklık veya sorun varsa bu sorun yaşanabilmektedir.

Servis Öncesi Neler Yapmak Gerekir?

 • İlk başta daireye gelen doğalgazı kontrol etmek gerekir. Fatura ödenmediyse, bölgede veya binada çalışma varsa, bölgesel bir gaz kesintisi varsa, gaz vanaları kapalıysa cihaz ateşleme yapmaz. Belirtilen aksaklıklar söz konusu ise düzeltme yapılmadan sorun çözümlenememektedir. Dairenizde bir sebeple gaz kesintisi olmadığından, kombiye kesin olarak gaz geldiğinden emin olmalısınız.
 • Kombiyi arızadan çıkarmanız gerekir. Bu yüzden kombiyi çok sık olmamak şartı ile resetlemelisiniz. Resetleme işlemi Baymak kombilerin modeline bağlı olarak değişmektedir.

Baymak Kombi E01 Hatası Resetleme Nasıl Yapılır?

 1. Kombinizin panelinde “R veya Reset” yazan tuş varsa bu tuşa 1 kez bastığınızda veya birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda kombiyi resetlemiş olursunuz.
 2. Kombinizin panelinde açma/kapama/konum seçme düğmesinde “R” konumu varsa düğmeyi önce “R” konumuna getirmeli birkaç saniye sonra düğmeyi bir önceki konumuna getirmelisiniz. Kombiyi bu şekilde resetlemiş olursunuz.
 3. Kombinizin panelinde off/reset düğmesi varsa, düğmeyi bu konuma getirip birkaç saniye bekledikten sonra düğmeyi bir önceki konuma getirmelisiniz. Bu şekilde kombiyi resetlemiş olursunuz.
 4. Kombinizin panelinde “OK” tuşu varsa bu tuşa 3 saniye kadar basılı tutmalısınız. Kombinizi bu şekilde resetlemiş olursunuz.

Resetleme işlemini öncelikle 1 kez denemeli, sorun düzeldi ise başka uygulamamalısınız. Ancak sorun tekrarında işlemi peş peşe en fazla 3 kez uygulayabilirsiniz.

Kombinizi E01 hatasında arka arkaya resetlemenize rağmen, dairenizde gaz kesintisi olmadığı halde arızanın devam etmesi durumunda mutlaka işi uzmanına bırakmalısınız.

Baymak E01 Arızası Nasıl Çözümlenir?

Yukarıda belirtilen işlemleri yaptınız, kontrolleri gerçekleştirdiniz ancak netice alamadıysanız parça arızası veya bir aksaklık var demektir. Bunlar nelerdir? İnceleyelim…

 • Elektronik kart sorunu,
 • Gaz armatörü sorunu,
 • İyon elektrodu sorunu,
 • Ateşleme elektrodu sorunu,
 • Baca sistemi sorunları,
 • Dairede veya binada mevcut olan elektriksel sorunlar-aksaklıklar,
 • Kombi yoğuşmalı ise yoğuşma gider hortumunun tıkalı olması veya soğuk havalarda donması gibi birçok durum söz konusu olabilir.

Baymak Kombi E01 Hatası hakkındaki bilgileri okudunuz. İncelemeyi ve müdahaleyi yapacak olan teknik servisi iyi araştırmalı, kombinizi güvenilir ellere teslim etmelisiniz.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?