Bikombici

Baymak 30 Led Hatası

Baymak 30 Led Hatası özellikle de ekranı olmayan Baymak Baxi Nuvola 240 Fi, Quasar 24 Fİ, Baxi Luna 240 Fi/i, Baxi Main 24 Fi model kombilerde karşımıza çıkmaktadır. 30 ledi yanıp sönüyor ise sebebi nedir? Servis öncesi çözüm için ne yapmak gerekir? Arıza hakkındaki tüm detayları aşağıda sunduk.

Baymak 30 Led Hatası

Baymak 30 Led Hatası Nedir?

Brülörde alev oluşmuyor.

Baymak Baxi 30 Arızası Neden Yaşanır?

  • Bölgede doğalgaz kesintisi olabilir,
  • Binaya gaz gelmiyor olabilir,
  • Daireye gaz gelmiyor olabilir,
  • Gaz vanaları kapalı olabilir,
  • Kombide sorun olabilir.

Öncelikle dairenizde varsa eğer ocak gibi doğalgazlı cihazları kontrol etmelisiniz. Ocak yanıyorsa bu doğalgaz kesintisi olmadığı, dairenize de gaz geldiği anlamına gelir. Ancak ocak da yanmıyorsa kapı dışında bulunan ve dairenize bağlı olan gaz saatindeki vanayı kontrol etmeli, vana kapalı ise açmalısınız.

Doğalgaz vanasında kırmızı mühür görürseniz faturada gecikme sebebiyle gazınız kesilmiş demektir. Bu durumda faturayı ödeyerek gazı açtırabilirsiniz.

Binada kimsede doğalgaz yoksa bina girişindeki gaz vanası kapalı olabilir. Tüm vanalar açık ancak binada kimsede doğalgaz yoksa bölgede bir doğalgaz çalışması olabilir ve bu sebeple gaz kesinti durumu söz konusu olabilir.

Dairenizde gaz kesintisi yok, binada herkeste gaz var, ocağınız da yandığı halde kombi bu uyarıyı veriyorsa o halde kombinizde bir sorun var demektir. Bu aşamada yapılması gereken işlem kombiyi arızadan çıkarmak adına reset atmaktır.

Baymak Kombiyi Resetleme

Yukarıda belirtilen modellerde resetleme işlemi basittir. Açma/kapama ve konum seçme düğmesine bakarsanız aynı zamanda “R” konumu olduğunu göreceksiniz. R konumu reset konumudur. Düğmeyi bu konuma getirerek birkaç saniye kadar bekleyin. Birkaç saniye sonra düğmeyi bir önceki konumuna alın. Bu şekilde kombiyi resetlemiş olursunuz.

DİKKAT! Resetleme işlemi sonrası sorunda değişiklik olmazsa işlemi peş peşe maksimum 3 kez uygulamalısınız.

Baymak 30 Led Hatası’nın Sebepleri Nelerdir?

DİP NOT! Sunulan bilgilerden yola çıkarak Baymak 30 Led Hatası durumunda cihaza müdahale etmeye çalışırsan hem kendi hem de çevrenizdelerin sağlığını tehlikeye atmış olursunuz. Bu sebeple yaşadığınız bu sorunda sadece size belirtilen işlemleri uygulamalı, sorunun düzelmemesi halinde işi uzmanına bırakarak uzman yardımı almalısınız.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?