Bikombici

Pendik Kombi Servisi

Uzun yıllardır kombi alanında hizmet sunmakta olan Pendik Kombi Servisi daha uzun yıllar sektörde hizmetlerine devam edecektir. Teknik anlamda yaşanan tüm kombi sorunlarında her şeyden önce kullanıcısını düşünen, onları bekletmeyen, garantili ve ekonomik hizmetler sunan Pendik Kombi Servisi çalışmalarını aynı şekilde sürdürecektir.

Pendik Kombi Servisi

Pendik Kombi Servisi adı altında Pendik ilçesinde Baymak, Arçelik, Bosch, Vaillant, Demirdöküm, Ariston dahil birçok markaya hizmeti sunan Pendik Kombi Servisi çalışmalarını uzman ekibine bırakmaktadır. Kombi ile alakalı sorularınızın yanıtsız kalmaması adına da çağrı merkezi ekibi ile gün boyu sorularınızı yanıtlamakta, sizlere uzaktan da yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Dilerseniz Pendik Baymak Kombi Servisi, Pendik Arçelik Servisi, Pendik Bosch Servisi, Pendik Baymak Servisi adı altında hizmet sunan bir firma olarak yine siz değerli müşterilerimize yardımcı olabilmek adına kombi arızalandığı zaman evde yapılabilecek işlemlerden bahsedelim…

Kombi Arızalandığında Evde Ne Yapılabilir?

  1. Dairenizde doğalgaz kesintisi olabilir mi?

Doğalgaz kesintisi sadece fatura ödenmediği durumlarda gerçekleşmez. Daireye gelen, binaya gelen veya bölgedeki doğalgaz kesilebilir. Bölgesel çalışma sebebiyle kısa süreliğine bölgeye gaz verilmeyebilir veya doğrudan gaz vanaları bir sebeple kapatılmış olabilir. Bu aşamada önce gaz vanalarını kontrol etmeli, gaz vanaları açık ise binada ve bölgede bir gaz kesintisi olup olmadığını denetlemelisiniz. Doğalgaz vanaları boruyla paralel olursa açık diyebiliriz. Boruyla paralel olmayan “T” şeklinde olan vanalar kapalı demektir. Vanaların açık olduğundan, kombiye gaz geldiğinden emin olmalısınız.

Kombilerin geneli doğalgaz kesintisi veya vananın kapalı olması halinde bazı uyarılar verebilmektedir. Mesela Baymak kombide E01 hata kodu veya A01 hata kodu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda dairede gaz kesintisi yoksa Pendik Baymak Kombi Servisi yardımı almak gerekir. Harici olarak Arçelik kombi ile aynı durum yaşanıyorsa Pendik Arçelik Servisi aranmalıdır. Bosch kombi ile aynı durum yaşanıyorsa Pendik Bosch Servisi aranmalı, yardım alınmalıdır.

Firmamız Pendik ilçesinde; Pendik Baymak Kombi Servisi, Pendik Arçelik Servisi, Pendik Bosch Servisi, adı altındaki tüm çalışmalarını kesintisiz gerçekleştirdiği için size bu sorununuzda yardımcı olacaktır.

  1. Kombi su basıncı düşük olabilir mi?

Kombilerin geneli su basıncı düşük olduğunda doğrudan arızaya geçip kendini kısa süreliğine bloke etmektedir. Çoğu kombi de bu konuda ekranda veya led ile uyarılar vermektedir. Mesela Bosch kombi E9 arızası, Arçelik ve Baymak kombiler E10 veya F37 uyarısı verebilmektedir. Kombinizde bu şekilde bir uyarı varsa eğer su basma işlemi gerekir. Tesisat basıncı azaldığında su basma işlemi için kombi altında bulunan doldurma musluğunu kullanmalı, basınç 1.5 bara yükseltildiğinde doldurma musluğunu kapatmalısınız. Bu işlem sonrası cihazınız normale dönebilir.

  1. Kombi su basıncı yüksek olabilir mi?

Kombi tesisat basıncı yüksek olduğunda kimi kombi uyarı verirken kimi kombi doğrudan su tahliyesi yapmaktadır. Bu gibi durumlar bazen cihazın çalışmasını engelleyebilir. Kombinin yüksek basıncı düşürülürse cihaz normale dönebilir. Bu yüzden yüksek basıncı düşürebilecek bir işlem uygulanması gerekir. Bu işlem de kombiye en yakın petekten su almak, su boşaltmaktır. Kombiye en yakın peteğin yanına gider ve kontrol ederseniz, üst yan tarafından bir müşür görürsünüz. Bu müşür bölümü düz bir tornavida ile ya da varsa eğer bir hava alma anahtarı ile açmalı, kombi basıncı 1.5 bar olana dek su almalısınız. Kombi basıncı ideal değere geldiğinde işlemi sonlandırmalısınız. Yaşadığınız sorun bu sebebe bağlı ise bu işlem sonrası sorun düzelecektir.

  1. Kombiye reset attınız mı?

Kombiler arızaya geçtiğinde genellikle modeline göre, çeşidine göre çeşitli uyarılar vermektedir. Ekranı olan kombilerin ekranında çeşitli arıza kodları yer alıyorken ekranı olmayan kombiler led ile uyarılar verir. Bu gibi durumlarda arıza koduna veya yanıp sönen led uyarısına bakılır. Açıklama neyi ifade ediyorsa ona göre işlem yapılır. Ancak genel arızalarda reset işlemi uygulanır. Reset işlemi kombiyi arızadan çıkarmak için yapılan açma-kapalı işlemidir. Bazı kombilerde reset tuşu yoktur. Bu modellerde arıza ile karşılaşıldığında cihazı kapatıp yeniden açmak gerekir. Bu şekilde reset işlemini arıza tekrarında 3 kez uygulayabilirsiniz.

Pendik Kombi Servisi

Pendik ilçesinde bulunan tüm kombilere genel merkezden bağımsız kullanıcı talebi, isteği ile özel servis hizmetleri sunmaktadır. Pendik Kombi Servisi’nin her şeyden önce amacı kullanıcılarını mağdur etmeyecek hizmetler sağlayabilmektir. Bu nedenledir ki hizmetlerinin başından sonuna kadar kullanıcılarına her alanda gerekli ilgi ve alakalı ile yardımcı olmaktadır.

Teknik anlamda karşılaştığınız sorunlar, sormak istediğiniz sorular için Pendik Kombi Servisi çağrı merkezimize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?