Bikombici

Bosch Kombi EA Arızası

Bosch Kombi EA Arızası neden verir? Bosch kombi EA hatası durumunda tüketici servis öncesi ne veya hangi işlemleri yapmalıdır? Arıza hakkındaki tüm detaylar aşağıdaki yazımızda bulunmaktadır.

Bosch Kombi EA Arızası

Bosch Kombi EA Arızası Nedir?

Alev algılanmıyor (ateşleme başarısızlığı durumu).

Bunları Biliyor muydunuz?

Bosch kombi EA hatası; Condens 7000i, Condens 2500 W, Condens 200 W, Comfort Condense, Class 2000 W, Class 6000 W, Silver, Euromaxx, Comfort ZWC, Classic Silver, Classic Plus, Classic Condense model kombilerde aynı anlama gelmektedir.

Bosch Kombi EA Arızası Nasıl Giderilir?

Bosch kombi EA arıza kodu ile karşılaştığınızda önce birkaç kontrol uygulamalısınız. Bu kontrolleri gerçekleştirmeden servis çağırmamanızı öneririz. Bosch kombi EA arıza kodu ile karşılaşan bir kullanıcı ne veya neler yapabilir? Aşağıdaki adımları inceleyebilirsiniz.

  1. Dairenizde doğalgaz var mı? Kesinti olabilir mi?

Bunun için varsa eğer doğalgazlı ocağınızı kontrol etmelisiniz. Ocak çalışıyor durumda ise dairenizde doğalgaz var ve bir kesinti durumu söz konusu değil demektir. Ocak da çalışmıyorsa o halde ya vanalar kapalı ya da bir doğalgaz kesinti durumu söz konusu.

  1. Doğalgaz vanaları açık mı?

Dairede uzun süre bulunmayacaksanız kombiyi şalterinden ve dairenize gelen doğalgaz vanasından kapatmalısınız. Ancak böyle bir durum söz konusu değilse gaz vanalarının her daim açık olması gerekir. Yine de her ihtimale karşı kombinize, ocağınıza, dairenize ve binanıza gelen doğalgazdan emin olmak için vanaları kontrol etmelisiniz. Doğalgaz vanaları doğalgaz borusu ile aynı hizada olursa her daim açık demektir. Bu şekilde açık mı kapalı mı diye de anlayabilirsiniz.

  1. Kombiye reset attınız mı?

Dairenizde doğalgaz kesintisi durumu söz konusu değilse ve bundan eminseniz o halde sorun kombiden diyebiliriz. Kombiyi bu aşamada resetlemek yani arızadan çıkarmak gerekir. Bosch kombilerin bazı modellerinde doğrudan “reset” yazan tuş vardır. Bazılarında “açma/kapama” ve “anahtar sembolü” olan tuşa aynı anda basmak gerekir. Bazı modellerde doğrudan reset tuşu olmadığı için açma/kapama işlemi uygulanmalıdır. Kombinizin modeline göre reset işlemi uygulamalı, arıza tekrarında reset işlemini maksimum 3 kez tekrarlamalısınız.

Gereken kontrol ve işlemleri yaptınız ancak sonuç değişmiyor “Bosch Kombide EA Arızası Gitmiyor” diyorsanız, Bosch kombi EA hatası nasıl giderilir? diyorsanız servis çağırmalısınız.

Bosch Kombi EA Arızası’nın Sebepleri Nelerdir?

Bosch kombi EA hatası nasıl giderilir? sorusunun kısa yanıtı aşağıda yazmaktadır.

Bosch Kombi EA Arızası nasıl giderilir? sorusunu bu şekilde yanıtlayabiliriz. Ancak burada önemli olan uzman müdahalesidir. Teşhis ve müdahale için işi uzmanına bırakmanızı öneriyoruz.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?