Bikombici

Neva Kombiyi Kış Konumuna Alma

Demirdöküm Neva kombinizi kışın kullanmak istiyor ancak daha öncesinde bu kombiyi hiç kullanmadıysanız ve işlemin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız bu sayfamızı inceleyebilir veya doğrudan sizler için hazırladığımız “Demirdöküm Neva Kombiyi Kış Konumuna Alma” başlığı altında sunduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz.

Kombide Kış Konumu Nedir?

Yazın nasıl kombiler yaz konumuna alınır yani kaloriferler pasif hale getirilir ise kışın da kaloriferleri aktif hale getirmek için bir çalışma modu bulunmaktadır.

Kombide kış konumu demek; ısınmak amacıyla kaloriferlerin aktif edilmek istendiği, kışın kullanılan bir mod-konumdur.

Demirdöküm Neva Kombiyi Kış Konumuna Alma

Neva Kombiyi Kış Konumuna Alma işlemi için; Demirdöküm Neva model kombinizin ekranına baktığınızda sağ üst kısımda musluk sembolü olduğunu göreceksiniz. Yine kombinizin panel tuşlarına baktığınızda “mode” yazan bir tuş göreceksiniz. “mode” tuşu konum seçme-çalışma modu değiştirme tuşudur. Bu tuşu kombiyi kış veya yaz konumuna almak için kullanmalısınız.

“mode” tuşuna basmalı ve basarken de mutlaka kombi ekranını kontrol etmelisiniz. Ekranın sağ üst kısmında yer alan musluk sembolünün hemen altında kalorifer sembolünün belirmesi gerekir. Kalorifer sembolünü orada görene dek “mode” tuşuna arka arkaya basmalı, tuşa basılı tutmamalısınız.

Ekranda kalorifer sembolü gördüğünüzde “mode” tuşuna basmayı bırakmalısınız. Bu şekilde Neva kombi kış konumuna alınmış olur.

Demirdöküm Neva Kombide Kalorifer Sıcaklığı Nasıl Ayarlanır?

Demirdöküm Neva kombiyi kış konumuna aldıktan sonra kalorifer sıcaklığını tamamen kendi isteğinize göre belirlemelisiniz.

Kış konumunda kalorifer sıcaklığı ayarlamak için panelin sağ üst kısmında yer alan kalorifer sembolü bulunan “+,-“ tuşlarını kullanmalısınız. En sağ üstte yer alan “+” tuşu kalorifer sıcaklığını yükseltirken bu tuşun altında yer alan “-“ tuşu kalorifer sıcaklığını düşürmektedir.

Tuşlara dilerseniz uzun süre basılı tutarak sıcaklığı daha hızlı yükseltebilir, dilerseniz tek tek basarak sıcaklığı 1’er derece şeklinde artırabilirsiniz.

İdeal kalorifer sıcaklığı; kullanıcı talebi, daire-iş yerinin metrekaresi, ortamda bulunan eşyalar, binanın ısı yalıtım durumu, dairenin bulunduğu cephe ve kat gibi birçok özelliğe bağlı değiştiği için bu konuda bir öneride bulunamamaktayız.

Ayarlamış olduğunuz herhangi bir sıcaklık derecesi sizin için yeterli değilse sıcaklığı yükseltebilir, fazlaysa sıcaklığı düşürebilirsiniz. Ortam sıcaklığı ideal ise hiçbir tuşa basmadan cihazı sabit sıcaklıkta kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?