Bikombici

Neva Kombiyi Yaz Konumuna Alma

Makale İçeriği

Demirdöküm Neva kombilerde yaz konumu işlemi oldukça basittir. Ancak bu model kombiyi daha önce kullanmayan veya işlemin nasıl yapılacağını bilmeyen kullanıcılar için Demirdöküm Neva Kombiyi Yaz Konumuna Alma başlığı altındaki bu makalemizi oluşturduk. Dilerseniz yazımızı inceleyebilir dilerseniz doğrudan videomuzu izleyerek de işlemin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Kombide Yaz Konumu Nedir?

Kombide yaz konumu; havaların ısınması ile birlikte kaloriferi kapatmak için alınması gereken bir çalışma modudur. Kombi yaz konumuna alındığı zaman yalnızca sıcak su beklentisini karşılar. Bu aşamada kaloriferlerin ısınması pasif hale dönüşmüş olur.

Demirdöküm Neva Kombiyi Yaz Konumuna Alma

Neva Kombiyi Yaz Konumuna Alma işlemi için Neva model kombinizin ekranına baktığınızda; ekranın hemen sağ üst köşesinde bir musluk sembolü göreceksiniz. Bu sembolün alt kısmında da kalorifer sembolü göreceksiniz. Amaç eğer Demirdöküm Neva Kombiyi Yaz Konumuna Almak ise bu durumda ekrandaki kalorifer sembolünün kaybolması yani ekranda olmaması gerekir.

Neva model kombinizin tuş takımına bakacak olursanız “mode” tuşu bulunmaktadır. Bu tuş Neva model kombinizi yaz konumundan kış konumuna, kış konumundan yaz konumuna alma görevindedir. O halde işlem için bu tuşu kullanmamız gerekecek.

Neva model kombinizdeki “mode” tuşuna basmalı, basarken de mutlaka ekranı takip etmelisiniz. Ekrandan kalorifer sembolü kaybolduğu-silindiği an bu tuşa basmayı bırakmalısınız. Neva kombiniz bu şekilde kış konumundan yaz konumuna geçiş yapmış olur.

Ardından dilerseniz sıcak su talebinize göre bir derece belirleyebilirsiniz.

Demirdöküm Neva Kombide Sıcak Su Ayarı Kaç Olmalı?

Neva kombilerde sıcak su yani musluk suyu sıcaklığı tamamen kullanıcıya bağlıdır. Kullanıcı duş veya mutfakta kullandığı suyun sıcaklığını hangi derece istiyor ise ayarlama yapabilir. Bazı kullanıcılar aşırı sıcak su kullanmayı severken bazı kullanıcılar ılık kullanımı tercih etmektedir. Bu sebeple de Neva kombi sıcak su ayarı şu olursa daha iyi olur gibi önerilerde bulunamıyoruz.

Sıcak su ayarı yapmak için;

Neva model kombinizin panel tuş takımından sol üst kısımda yer alan “+,-“ tuşlarını kullanmalısınız. Ekranda gördüğünüz musluk sembolü bu tuşların solunda yer almaktadır. “+” ile musluk suyu sıcaklığı yükseltilirken “-“ ile musluk suyu sıcaklığı düşürülmektedir. Bu tuşlara her bastığınızda sıcaklık 1’er derece şeklinde yükselecek veya düşecektir. Tuşlara uzun süre basılı tuttuğunuzda ise sıcaklık değiştirme işlemi daha hızlı olacaktır.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?