Bikombici

Demirdöküm Neva Kombi Eco Comfort Modu

Demirdöküm Neva Kombi Eco Comfort Modu başlığı altında bu modlar hakkında merak edilen bilgilerin tamamına yer vereceğiz. Ancak sunulan bilgilerin yetersiz kalması halinde veya sorularınıza net olarak yanıt bulamadığınız durumlarda tarafımıza çekinmeden dönüş yapabilir, bize ulaşabilirsiniz.

Demirdöküm Neva Kombi Eco Comfort Modu Nedir?

Her iki mod da cihazın tasarruf ve konfor modudur aslında. Ancak çalışma sistemi gereği birbirinden farklıdır. Kimi dairelerde eco modu doğrudan tasarruf sağlarken kimi dairelerde comfort modu tasarruf sağlayabilmektedir.

Bu nedenle de Neva kombi eco modunda mı kullanılmalı comfort modunda mı kullanılmalı? Sorusunun yanıtı konuttan konuta, iş yerinden iş yerine bağlı olarak değişir diyebiliriz. Konutunuz veya iş yeriniz için konfor/rahatlık ve ekonomik kullanım hangi mod ise denemeli, seçimlerinizi bu aşamada kendiniz yapmalısınız.

Demirdöküm Neva Kombi Eco Modu Nedir?

Demirdöküm Neva kombide eco modu; ekonomik kullanım modudur. Neva kombilerde fabrika ve kış konumu da denilebilir. Kombi bu aşamada on/off şeklinde çalışma sağlar. Yani; kalorifer suyu sıcaklığı ayarlanan sıcaklığın üzerine çıktığında kombiyi durdurur. Dur/kalk şeklinde çalışmasını sağlar. Kombi bu aşamada sıcaklığı ayarlanan sıcaklığın üstüne çıkarmamış olur. Bu modun kullanım suyuna yani musluk suyuna bir etkisi bulunmamaktadır. Sadece kalorifer devresinde ekonomik kullanım sağlamaktadır.

Demirdöküm Neva Kombi Comfort Modu Nedir?

Demirdöküm Neva kombide comfort modu; konfor modudur. Kombi bu konumda modülasyonlu çalışma gerçekleştirmektedir. Kalorifer suyu sıcaklığı ayarlanan sıcaklığın üzerine çıktığında kombideki alev boyunu alçaltıp yükseltir. Otomatik sıcaklık ayarı sağlar ve bu sebeple de konfora neden olur. Bu modun kullanım suyuna yani musluk suyuna etkisi yoktur. Yalnızda kalorifer devresini etkilemektedir.,

Demirdöküm Neva Kombi Eco Comfort Modu İptal Etme

Demirdöküm Neva Kombi Eco Comfort Modu iptal edilememektedir. Cihazın fabrika ayarı eco modudur. Yalnızca kullanıcının talebi ile Neva kombi eco moddan comfort moduna, comfort modundan da eco moduna alınabilmektedir.

Demirdöküm Neva Kombi Nasıl Eco Moduna Alınır?

Demirdöküm Neva kombi ekranında “E” sembolü varsa kombi zaten eco modunda demektir. Ekranda “E” sembolü yoksa yani “C (comfort)” sembolü varsa kombi eco moduna alınabilir.

Demirdöküm Neva kombiyi eco moduna almak için panelde yer alan “eco” tuşuna ekranda “E” sembolü belirene dek basılı tutmalısınız. Ekranda “E” sembolü belirdiğinde Neva kombi eco moduna alınmış olur.

Demirdöküm Neva Kombi Nasıl Comfort Moduna Alınır?

Demirdöküm Neva kombi ekranında “C” sembolü varsa kombi zaten comfort modunda demektir. Ekranda “C” sembolü yoksa yani “E (eco)” sembolü varsa kombi comfort moduna alınabilir.

Demirdöküm Neva kombiyi comfort moduna almak için panelde yer alan “comfort” tuşuna ekranda “C” sembolü belirene dek basılı tutmalısınız. Ekranda “C” sembolü belirdiğinde Neva kombi comfort moduna alınmış olur.

Paylaş:

Tüm Yorumlar (2 Yorum)

    mehmet tır

    oda termostatı ile kullanımda eco mod mu conford mod u daha tassarruflu olur?

      Merhaba Mehmet Bey, bize kalırsa oda termostatı kullanımda kombinin manuel modda olması daha sağlıklıdır. Yani Neva model kombilerde manuel mod olmadığı için bu modellerde oda termostatı kullanımını önermiyoruz. Çünkü modlar çakışıyor ve kombi oda termostatına göre mi çalışacak yoksa ayarlanan eco/comfort moduna göre mi çalışacak arada kalıyor. Bu durum beklenen sonucun elde edilmemesine de neden olabiliyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?