Bikombici

Kadıköy Kombi Servisi

Kombiniz bozuldu Kadıköy ilçesinde güvenilir bir kombi servisi mi arıyorsunuz? Kadıköy Kombi Servisi tam da sizlere göre… Kadıköy Kombi Servisi yılların deneyimine sahip, hizmetleri kadar müşterilerini de önemsemekte ve kesintisiz hizmetler sunarak müşterilerine hizmet konusunda her daim yardımcı olmaktadır.

Kadıköy Kombi Servisi

Yıllar öncesinde kurulan Kadıköy Kombi Servisi hala aynı ekiple huzurlarınıza çıkarak, sizlerden gelen soruları yanıtlayıp bıraktığınız arıza kayıtlarını dikkate alarak kısa sürede adreslerinizde olmaktadır. Sizlere beklediğiniz hizmeti her daim sunmaya odaklanan firmamız; Kadıköy Bosch Servisi, Kadıköy Arçelik Servisi, Kadıköy Vaillant Kombi Servisi, Kadıköy Vestel Servisi adı altında çalışmalarını sürdürmektedir.

Kombi Servisi Kadıköy ilçesinde her daim beklenen en iyi hizmeti bugüne kadar sağlamı, bugünden sonra da yine kalitesinden ödün vermeden çalışmalarına devam edecektir. Bizlerin amacı her şeyden önce müşterilerimizi dinlemek, onları anlamak, onları mağdur etmeyecek hizmeti sağlayabilmektir. Bu sebeple de Kadıköy Kombi Servisi olarak sizler için aşağıda kombi arıza durumunda servis çağırmaya gerek kalmadan çözüm sağlanabilecek bilgileri paylaşacağız…

Kombi Arızalarında Servis Öncesi Hangi İşlemler Uygulanabilir?

  1. Daire içinde doğalgaz kesinti kontrolü,
  2. Gaz vanalarının açık olup olmadığının kontrolü,
  3. Kombi su basıncı düşmüş ise su basma işlemi,
  4. Kombi su basıncı yükselmiş ise fazla suyu tahliye etme işlemi,
  5. Kombiyi resetleme işlemi.

Bu işlemler sırası ile yapılmalıdır. İşlemlerden biri veya birkaçı sorunu çözümlemede etkili olan yöntemler arasındadır.

  1. Doğalgaz kesinti kontrolü nasıl yapılır?

Mesela dairenizde ocağınız var ve ocağınız da doğalgazlı ise ocağın çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz. Ocak da çalışmıyorsa dairede gaz kesintisi durumu söz konusu olabilir.

  1. Gaz vanalarının açık olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Dairenizde doğalgaz ile çalışan ocağınız da varsa eğer hem ocak yanında hem kombi yanında hem de kapınızın dışında doğalgaz vanası vardır. Bu vanalar kapalı olabileceği için kontrol edilmesi gerekir. Vanalara bakarsanız doğalgaz boruları üzerine bağlıdır. Bu vanaların doğalgaz borusu ile aynı hizada olması gerekir ki açık diyebilelim. Vanaları kontrol etmeli boru ile aynı hizada değilse (yani T şeklinde ise) boru ile aynı hizaya doğru çevirmeniz gerekir. Bu şekilde doğalgaz vanaları kapalı ise açmış olursunuz. Uzun süre evde olmadığınız sürece gaz vanalarını kapatmamalı, açık tutmalısınız.

Kombiler zaten gaz vanası kapalı olduğunda veya gaz kesintisi olduğunda mutlaka bir uyarı vermektedir. Mesela; Vaillant kombi F28 uyarısı, Demirdöküm kombi f4/f04 uyarısı verir…

  1. Kombiye nasıl su basılır?

Kombilerin marka modellerine göre yeri, rengi ve şekli değişen doldurma muslukları bulunur. Kombi tesisat basıncı düşük ise su basma işlemi yalnızca doldurma musluğu ile yapılır. Tabi parçanın işlev sağlaması açısından soğuk su giriş vanasının açık durumda olması ve dairede su kesintisi olmaması gerekir. Vana açık, dairde su kesintisi yoksa doldurma musluğunu sola doğru çevirerek açmalısınız. Parça işlev sağlıyorsa eğer normal bir musluğu açınca nasıl su sesi gelirse doldurma musluğunu açtığınızda da su sesini duymanız gerekir. Su sesi duyduktan sonra basınç değerini takip etmeli, yükseldiğinden emin olmalısınız. Basınç 1.5 bara geldiğinde parçayı kapatmayı ihmal etmemelisiniz.

  1. Kombinin fazla suyu nasıl tahliye edilir?

Kombilerin bazılarında doğrudan tahliye vanası (emniyet ventili değil) bulunmaktadır. Bu parça açılarak kombinin yüksek basıncı düşürülebilmektedir. Bazı kombi tesisatlarında da genellikle ıslak zeminlerin bulunduğu yerde (banyo, mutfak gibi…) radyatöre bağlı tahliye vanaları bulunmaktadır. Bu vanalar açılarak su boşaltılmalı ve fazla su tahliye edilerek basınç 1.5 bara düşürülmelidir. Ancak belirtilen vanalar yoksa veya bulunamıyorsa kombiye yakın bir petekten su boşaltarak da kombinin yüksek basıncı düşürülebilir.

  1. Kombi nasıl resetlenir?

Kombinizin panelinde genel olarak reset tuşu bulunur. Kombilerin marka ve modellerine göre; ok, reset, t, alev üstüne x işareti olan tuşlar mevcut ise bu tuşlara birkaç saniye basılı tuttuğunuzda kombi resetlenmiş olur. Kombinizde bu tuşlardan yoksa kombiyi açma/kapama düğmesinden kapatıp açmalı veya şalterini kapatıp açmalı, prizini çıkarıp yeniden takmalısınız. Bu işlemler de reset görevi sağlamaktadır.

Belirtilen işlemlere rağmen çözüm bulamadıysanız Kadıköy Arçelik Servisi, Kadıköy Vestel Servisi, Kadıköy Bosch Servisi, Kadıköy Vaillant Kombi Servisi adı altında hizmet sağlamakta olan Kombi Servisi Kadıköy firmamızı arayabilirsiniz.

Neden Kadıköy Kombi Servisi?

Çünkü Kadıköy Kombi Servisi her şeyden önce müşterilerine kulak verip onları dinler, arkasında hiçbir zaman mağduriyeti yaşamış kombi kullanıcıları bırakmaz, kullanıcılarını yaşadığı sorunlar hakkında bilgilendirerek onlara yardımcı olmaya çalışır, Kadıköy Kombi Servisi hizmetlerinden ziyade müşterilerini düşünerek hareket eder ve asla bir çıkar göz etmez! Bu sebeple de Kadıköy Vaillant Kombi Servisi, Kadıköy Bosch Servisi, Kadıköy Arçelik Servisi, Kadıköy Vestel Servisi hizmetleri için aynı zamanda geri kalan kombi markalarında yaşadığınız sorunların çözümleri için firmamıza dilediğiniz ulaşabilir, bilgi ve yardım almak istediğiniz konuyu çekinmeden anlatabilirsiniz.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?