Bikombici

Demirdöküm F4/F04 Arızası

Demirdöküm markalı kombilerde F4 veya F04 olarak ekrana yansıyan ve sebebi merak edilen bu arıza kodu hakkında bilgi sunabilmek amacı ile makalemizi oluşturduk. Bu sayfayı inceleyerek Demirdöküm F4/F04 Arızası hakkındaki tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu durum bazen karşımıza; Demirdöküm f4 arızası bazen de Demirdöküm F04 arızası şeklinde çıkabilmektedir.

Demirdöküm F4/F04 Arızası Nedir?

Brülörde alev yok, ateşleme arızası.

Demirdöküm F4/F04 Arızası

Bunları Biliyor muydunuz?

Demirdöküm F4 arızası, Demirdöküm Kombi F04 arızası; Sargon Premix, Sargon Condense, Nanomix, Kalisto, Nitron, Millennium Plus model kombilerde aynı anlama gelmektedir.

Demirdöküm kombi F4 hatası, Demirdöküm şofben F4 arızası, Demirdöküm Nitron F4 arızası çözümü gibi birçok sorunuzun yanıtını bu makalede bulabileceksiniz.

Demirdöküm F4/F04 Arızası’nda Servis Öncesi Ne/Neler Yapılabilir?

  • Demirdöküm kombi F4 hatası durumunda öncelikle binada, çevrede ve daire içinde doğalgaz varlığı kontrol edilmelidir. Yani bina girişinde yer alan gaz vanası kapalı olabilir. Daire girişinde yer alan ve daireye bağlı olan doğalgaz saatine bağlı doğalgaz vanası kapalı olabilir. Bölgede çalışma varsa bu sebeple de gaz kesintisi durumu söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumları göz önünde bulundurarak önce doğalgaz ile alakalı bir kesinti olmadığından, dairenize kesin olarak gaz geldiğinden emin olmalısınız.
  • Dairenize bağlı doğalgaz saatinde bir mühür görürseniz eğer bu mühür doğalgaz faturanız ödenmediği için vurulmuş demektir. Bu aşamada önce doğalgaz faturanızı ödemeli ardından bölgenizin doğalgaz firmasını arayarak mührün açılması konusunda yardım almalısınız.
  • Doğalgaz ile alakalı kesinti durumu söz konusu değil ve daire içinde gaz olduğundan, kombiye de gaz geldiğinden kesin anlamda eminseniz kombiye reset atmalısınız. Reset işlemi her zaman için arıza tekrarında tekrarlanabilir. Ancak peş peşe maksimum 3 reset işlemi uygulamalısınız.

Yapabileceğiniz işlem ve kontroller bu şekildedir. Kontrol-işlemler neticesinde bir sonuca varamadıysanız başka bir işlem uygulamadan servis çağırmalısınız.

Demirdöküm F4/F04 Arızası Sebepleri Nelerdir?

  • Kombi yoğuşmalı olduğu için yoğuşma gider hortumu gidere bağlı değilse tıkanmış olabilir.
  • Kombi açık balkona monte edilmiş veya doğrudan soğuk alan bir alanda monteli olup yoğuşma hortumu gidere bağlı değilse yoğuşma hortumu donmuş olabilir.
  • Anakart arızalanmış olabilir.
  • Gaz valfi bozulmuş olabilir.
  • İyon elektrodu tıkanmış ya da bozulmuş olabilir.
  • Ateşleme elektrodu tıkanmış ya da bozulmuş olabilir.
  • Baca sistemi ile alakalı bir aksaklık-sorun söz konusu olabilir.

Bu aşamada tabi arızayı yerinde görüp incelemek, sorunu tespit edip müdahalede bulunmak gerekir. sunmuş olduğumuz bilgilere dayanarak kombiye müdahale etmemenizi, bu gibi daha birçok sorunda işi uzmanına bırakarak uzman desteği-yardımı almanızı tavsiye ediyoruz.

Demirdöküm F4/F04 Arızası durumu özellikle de Nitron kombilerde daha çok karşımıza çıkar. Bu sebeple de diyebiliriz ki; Demirdöküm Nitron F4 arızası çözümü de yine bu sayfamızda açıklanmıştır. Demirdöküm Şofben F4 arızası veriyorsa yine benzer durumlar söz konusu olabilmekte, servis öncesi benzer işlemler yapılabilmektedir.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?