Bikombici

Warmhaus E02 Arızası

Warmhaus model kombi kullanıcılarının çok sık karşılaştığı ancak yapılması gerekenleri de bilmediği E02 arızası hakkında detaylı bilgi sunabilmek adına bu metni hazırladık. Warmhaus E02 Arızası nedir ve bu arıza durumunda kullanıcı ne ya da neler yapabilir? Tüm bilgiler aşağıda yazmaktadır.

Warmhaus E02 Arızası

Warmhaus E02 Arızası Nedir?

Kalorifer sistemi basıncı düşük (1 bardan daha az).

Warmhaus E02 Arızası durumunda servis çağırmadan önce bir işlem uygulamak çözüm getirecektir.

Servis Öncesi Ne Yapılabilir?

Warmhaus kombi e02 hatası ile karşılaştığınızda öncelikle kombinin sağ alt kısmında, kombiye takılı (monteli) durumda olan bar göstergesine bakmalısınız. Bar göstergesinde tesisat basıncını görüntüleyebilirsiniz. Bar göstergesi muhtemelen 1 barın aşağısını gösteriyordur. Tabi “0 (sıfır)” değerine kadar düşmüş de olabilir. Kullanıcı olarak düşük olan bu basınç değerini yükseltmeniz yani kombiye su basmanız gerekir.

  • Warmhaus Kombiye Su Basma: Kombinin sol alt kısmına doğru baktığınızda kombiye monteli “mavi renkte doldurma musluğu” yani sağa sola çevrilebilir, plastik uçlu bir parça göreceksiniz. Parçayı bulduğunuzda sola doğru çevirmelisiniz. Parça açıldığında eğer işlev sağlıyorsa su sesi gelmesi lazım. Su sesi duymuyorsanız da parça bozuk veya bir aksaklık var denilebilir. Su sesi geliyorsa basınç göstergesine bakmalı, gösterge 1 ile 2 barın ortasına geldiğinde doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmalısınız. Parçayı kapattığınızdan emin olmak için iyice sıkabilirsiniz.

İşlem aslında çok basittir ve servis gerektirmeden evde yapılabilecek rahatlıktadır. Ancak işlemin gidişatında veya sonunda aksaklıklar yaşanabilmektedir. Mesela basıncın yükselmemesi, basınç yükseltilmesine rağmen Warmhaus kombinin hala E02 uyarıyı vermeye devam etmesi, warmhaus kombi e02 hatası ile çok sık karşılaşılması durumu gibi… İşte bu gibi durumlarda teknik servisi almak şarttır.

Warmhaus E02 Arızası Hangi Durumlarda Servis Çağırmayı Gerektirir?

  1. Tesisat vanaları açık, daire içinde su kesintisi yok ancak doldurma musluğu açıldığında su sesi gelmiyorsa, (musluk bozuk olabilir, boşa dönüyor olabilir, değişimi gerekmektedir)
  2. Doldurma musluğunu bulamıyorsanız, parça daha önce kırıldı veya işlem sırasında kırıldıysa, (musluk değişimi gerekmektedir)
  3. Doldurma musluğunu açtınız su sesini de duydunuz ancak gösterge sabit kalıyor, hareket etmiyorsa, (gösterge bozuk ya da tıkanmıştır, değişimi gerekmektedir)
  4. Basınç başarılı bir şekilde 1.5 bara kadar yükseldi ancak ekrandaki E02 uyarısı hala yanıp sönüyor, ekrandan silinmiyorsa (basınç sondası veya pompa bozuktur, değişimi gerekmektedir)

Tabi şöyle de bir durum söz konusudur: E02 arızası çok sık karşınıza çıkıyor, kombiye çok sık su basmak zorunda kalıyorsanız servis yardımı almalısınız. Çünkü bu gibi durumlarda tesisat kaçağı (sıva altı veya sıva üstü) durumu söz konusu olabilir, kombi eşanjöründe kireçlenme olabilir, kombi bakımsız kalmış olup bakım gerekebilir, tankın havası azalmış veya patlak olabilir.

Bu aşamada incelemenin yerinde yapılması gerekmektedir. İşi uzmanına bırakmanızı tavsiye ederiz.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?