Bikombici

Daikin Kombi 11-67 Hatası

Daikin Kombi 11 67 Hatası ve bu hata kodu hakkındaki tüm bilgileri aşağıdaki yazımızda paylaştık. Bu durumda kullanıcı ne yapabilir? Arıza hangi sebep veya sebeplerle yaşanabilir? Merak edilen tüm soruların yanıtını sayfamızda bulabilirsiniz.

Daikin Kombi 11-67 Hatası

Daikin Kombi 11 67 Hatası Nedir?

Alev kaybı sorunu.

Servis Öncesi Ne Yapılabilir?

  • Daikin Kombi 11-67 Hatası durumunda kullanıcının bu sorunda yapması gereken tek işlem resetleme işlemidir. Kombiyi arızadan çıkarmak için resetleme uygulaması yapılmalıdır. Bu işlemi kombi panelinde varsa eğer R veya reset yazan tuşa basılı tutarak, yoksa kombiyi şalterinden kapatıp açarak yapabilirsiniz. Bazen tek bir resetleme işlemi çözüm getirmeyebilir. Bu aşamada işlemi birkaç kez tekrar etmek gerekebilir. Tek bir reset ile sonuç alamadıysanız işlemi peş peşe en fazla 3 kez uygulayabilirsiniz.

Kombi maksimum 3 reset işlemine rağmen düzelmiyor veya bu sorun çok sık tekrar ediyorsa müdahale bırakılarak teknik servis yardımı alınmalıdır.

Daikin Kombi 11-67 Hatası Çözümü

Daikin Kombi 11-67 Hatası’nın yaşanmasına sebep olan muhtemel durumlar ve arızalı parçalar aşağıda sıralanmıştır. Daikin kombi 11 67 hata kodu çözümü başlığı altında sunulan bilgilerden yola çıkarak cihaza kendi çabalarınızla da olsa müdahale etmemenizi öneriyoruz.

  1. Baca sistemi sorunu olabilir.

Kombi bir sebeple fan yoluyla yeterli hava akışı sağlayamıyorsa brülördeki alevi kesebilir ve alev kaybı sorunu yaşanabilir. Bu durumda baca sistemini incelemek gerekir. Baca yerinden çıkmış olabilir mi? Bacayı tıkayan bir şey olabilir mi? Anakart, fan gibi parçalar sağlam mı? Baca ebadı ve montajı uygun mu? Baca rüzgar alan bir yerde mi? Diye kontroller yapılmalıdır.

  1. Kombi içinde bir yerde su kaçağı durumu söz konusu olabilir.

Bu gibi kaçaklar sebebiyle brülördeki alev söner ve cihaz alev kaybı arızasına geçebilir. Kaçakların tespiti ve müdahalesi için tabi teknik servis yardımı alınmalıdır.

  1. İyon elektrodunda sorun olabilir.

Alev hissedici parça tıkalı veya bozuksa bu sebeple alev kaybı durumu yaşanabilir. Bu aşamada parçanın değiştirilmesi gerekir.

  1. Anakart arızası olabilir.

Kombinin beyni olarak da adlandırabileceğimiz parça birçok arızada olduğu gibi bu arızada da karşımıza çıkabilmektedir. Parçada sorun varsa eğer tamiri veya değişimi ile sorun giderilebilmektedir.

  1. Gaz valfi arızası olabilir.

Bu parça da alev kaybı-ateşleme arızası gibi durumlarda karşımıza çıkabilmektedir. Parçanın arızalı olması halinde doğrudan değiştirilmesi gerekmektedir.

Daikin Kombi 11-67 Hatası çözümü hakkında sunacağımız bilgiler bu şekilde sınırlıdır. Tabi bu tespiti yapacak ve müdahaleyi gerçekleştirecek olan teknik servis ekipleridir. Sunulan bilgilerden yola çıkarak cihaza müdahaleden kaçınmanızı öneririz.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?