Bikombici

Baymak E98 – E99 Arızası

Özellikle de Baymak, Beko, Arçelik, Warmhaus markalı kombilerde çok sık karşılaştığımız, kullanıcıların da karşılaşıp sebebini merak ettiği Baymak E98 – E99 Arızası hakkındaki tüm detayları aşağıda sunduk. Gelin şimdi sorunu, sebeplerini ve varsa eğer yapılması gereken işlemleri yerinde inceleyelim.

Baymak E98 - E99 Arızası

Baymak E98 – E99 Arızası Nedir?

Düzensiz voltaj-ana kontrol paneli problemidir.

Bunları Biliyor muydunuz?

  • Baymak E98 – E99 Arızası; özellikle de Baymak Star Extra, Star Bridge Extra, Baxi Luna3 Avant, Eco4 gibi modellerde, Arçelik, Beko, Warmhaus markalı kombilerde ve Baymak markalı birçok model kombide aynı anlama gelmektedir.

E98 ve E99 Sorunu Neden Yaşanır?

Firmamıza gün boyu; Baymak kombim E98, E99 arızası veriyor? Beko kombide E98-E99 hatası nedir? Arçelik kombi elektrik kesintisi sonrası E98-E99 hata kodu veriyor neden? Gibi sorular gelmektedir.

Kombilerin çalışabilmesi için şebekeden gelen voltajın 220-230 V civarında olması gerekir. Şebeke voltajı sürekli olarak değişir. Yani bilinenin aksine yalnızca elektrik kesintisi olduğunda değil, normalde de sürekli sabit bir değerde kalmaz.

Ancak elektrik kesintisi sonrası E98-E99 arızaları ile daha sık karşılaşılmaktadır. Kombiye gelen voltajın düşük veya yüksek olması cihazın düzenli çalışmasını etkiler. Üstelik bu durum dairede yer alan hiçbir elektronik cihazı etkilemese bile kombileri mutlaka etkilemektedir.

Kombide E98-99 arızaları yaşanıyorsa bu bir elektronik kart sorunudur.

Kart arızası ile karşılaşıldığında genel olarak maliyeti düşürmek amacı ile tamir-onarım-revizyon işlemin yapılabilmektedir. Amaç her şeyden önce zaten mağduriyet yaşayan kullanıcıyı daha fazla mağdur etmemektir.

Elektronik kart, tamir edilecek durumda ise veya kullanıcı tamir işlemini onaylıyor ise parça sökülerek atölye şartlarında tamir edilebilmektedir. Cihazın orijinal parçası tamir edildikten sonra yeniden yerine takılıp cihaz çalıştırılarak, sıcak su ve ısıtmada denenerek kullanıcısına teslim edilmektedir.

Bilmenizi İsteriz: Firma olarak Baymak, Beko, Arçelik, Warmhaus markalarına ait tüm model kombilerde kart tamiri işlemlerini uygulamaktayız. İşlemimiz servis+işçilik+1 yıl garanti içermekte olup ekonomik, cebinizi yakmayacak maliyetlerdedir.

Baymak E98 – E99 Arızası’nın Önüne Nasıl Geçilir?

Kart arızası önemli bir arızadır. Hem önemli hem de maliyetlidir. Bu gibi sorunları yaşamamak adına “KOMBİ REGÜLATÖRÜ” kullanmak gerekir. Dairede düzensiz şekilde gelen voltajı düzenleme görevinde olan bu cihazı kullanırsanız kombinizdeki elektronik kart; düzensiz voltajdan etkilenerek arızalanmamış, bozulmamış veya yanmamış olur.

DİP NOT: Kombiye takılacak “Kombi Regülatörü” cihazı, kombiyi yalnızca düzensiz gelen voltaja karşı korumaktadır. Bu cihazı kullanmak kombide asla bir arıza oluşmayacağı veya kombi kartının asla bozulmayacağı anlamına gelmemektedir.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?