Bikombici

Baymak F37 Arızası

Baymak Kombi F37 Arızası neden yaşanır? Baymak F37 hatası durumunda kullanıcı ne yapabilir? Baymak F37 Arızası nasıl çözümlenir? Bu konuda merak edilen tüm bilgileri aşağıda sunduk, inceleyebilirsiniz.

Baymak F37 Arızası

Baymak Kombi F37 Arızası Nedir?

Tesisat devresi düşük basınç sorunu.

Bunları Biliyor muydunuz?

Baymak F37 hatası Baymak markalı; Eco CT 20, Duotec Compact 24, Baxi Luna 5, Dolcevita Felice 240-310, Luna Avant, Luna 5 24-31 Fi, Lambert LPY, Falke Condense, Dolcevita DPY, Brötje Star Bridge, Brötje Novadens Premix, Duotec Premix, Luna 24-31 Fi, Lambert Attivo model kombilerde aynı anlama gelmektedir.

Baymak kombi F37 arızası nasıl giderilir? diyorsanız işlem çok basittir. Sadece kombi modeli ile işlemin nasıl veya ne ile yapılacağını bilmek gerekir.

BAYMAK F37 ARIZASI ÇÖZÜMÜ

Aşağıdaki yazımızda Baymak kombi modellerine göre; Baymak F37 Arızası çözüm detayları yazmaktadır.

Eco CT 20 Kombiye Su Basma

 • Kombinin altında monteli olan “mavi renkli plastik uçlu” parçayı sola çevirerek basınç göstergesini takip etmeli. Basınç 1 le 2 barın ortasına geldiğinde doldurma musluğunu yani çevirdiğiniz mavi parçayı kapatmalısınız.

Duotec Compact 24 Kombiye Su Basma

 • Kombinin sol alt kısmında monteli durumda olan “mavi renkli plastik uçlu” parçayı kendi solunuza çevirin. Su sesi duyduktan sonra basınç göstergesine bakın ve gösterge 1.5 bar olduğunda doldurma musluğunu kapatın.

Baxi Luna 5 Kombiye Su Basma

 • Kombinin alt kısmında bulunan ve kombiye monteli olan doldurma musluğunu sola çevirip su sesi duymalı, su sesi duyduktan sonra basıncı takip etmeli, basınç 1.5 bar olduğunda doldurma musluğunu kapatmalısınız.

Dolcevita Felice 240-310 Kombiye Su Basma

 • Kombinin altında yer alan monteli durumdaki doldurma musluğunu sola çevirmelisiniz. Parça açıldığında su sesi duymanız gerekir. Göstergeye bakarsanız ilerleme olur. Gösterge 1 ile 2 bar arasına geldiğinde doldurma musluğunu kapatmalısınız.

Luna Avant Kombiye Su Basma

 • Kombinin sağ altında bulunan “kırmızı renkli plastik uçlu” musluğu sola çevirmeli, su sesi duyduktan sonra basınç göstergesine bakarak basınç 1.5 olduğunda doldurma musluğunu kapatmalısınız.

Luna 5 24-31 Fi Kombiye Su Basma

 • Kombini sağ alt kısmında mevcut olan “mavi renkli plastik uçlu” doldurma musluğunu sola doğru çevirdiğinizde su sesi duyarsınız. Su sesi duyduktan sonra basınç değerine bakın, basınçta yükselme olur. Basınç 1.5 olarak görüntülendiğinde doldurma musluğunu kapatmalısınız.

Lambert LPY Kombiye Su Basma

 • Bu modellerde otomatik su basma fonksiyonu bulunmaktadır. Bir süre kadar cihaza müdahale etmeden beklemelisiniz. Otomatik su basma fonksiyonu devreye girdiğinde basınç otomatik yükselecektir.

Falke Condense Kombiye Su Basma

 • Bu modellerde otomatik su basma fonksiyonu olduğu için cihaza müdahalede bulunmadan beklemelisiniz. Bir süre sonra fonksiyon devreye girip otomatik su basma işlemi gerçekleşecek ve düşük olan su basınç değeri ideal değere ulaşacaktır.

Dolcevita DPY Kombiye Su Basma

 • Bu modellerde otomatik su basma fonksiyonu vardır ve bu sebeple arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan beklemek gerekir. Bir süre bekledikten sonra fonksiyon devreye girecek ve su basma işlemi otomatik gerçekleşecektir.

Brötje Star Bridge Kombiye Su Basma

 • Kombinin alt kısmında monteli durumda olan “mavi renkli plastik uçlu” doldurma musluğunu bulup kendi solunuza doğru çevirin. Su sesi duymaya başladığınızda basınç yükselmeye başlar. Basınç 1.5 bar olduğunda doldurma musluğunu kapatıp işlemi sonlandırabilirsiniz.

Brötje Novadens Premix Kombiye Su Basma

 • Kombiye monteli durumda olan doldurma musluğunu bulup sola doğru çevirmeli, su sesi geldikten sonra basıncı takip etmeli, basınç 1.5 bar olduğunda doldurma musluğunu kapatmalısınız.

Duotec Premix Kombiye Su Basma

 • Baymak kombi f37 arızası nasıl giderilir? sorusunu bu yeni modellerde şu şekilde açıklayabiliriz: Kombinin sağ altında bulunan bar saatine bakarsanız 1 bardan azı gösterdiğini göreceksiniz. Doldurma musluğu basınç göstergesinin hemen yanındadır. “mavi renkte plastik uçlu” olan doldurma musluğunu sola çevirip açın. Açıldığında su sesi çıkar. Basınç göstergesi 1 ile 2 bar arasına geldiğinde doldurma musluğunu kapatıp işlemi sonlandırabilirsiniz.

Luna 24-31 Fi Kombiye Su Basma

 • Kombinin sağ alt kısmında monteli durumda olan “mavi renkteki plastik uçlu” doldurma musluğunu saat yönünün tersine doğru çevirip açın. Parçayı açtığınızda su sesi duyacaksınız. Basıncı kontrol ettiğinizde basınç yükselecektir. Basınç değeri 1.5 bar olduğunda doldurma musluğunu kapatmalısınız.

Lambert Attivo Kombiye Su Basma

 • Kombinin sağ alt kısmında monteli olan bar göstergesine bakacak olursanız 1 barın aşağısında olduğunu göreceksiniz. Kombiye monteli olan sol alt kısımdaki “mavi renkteki plastik uçlu” parça doldurma musluğudur. Doldurma musluğunu sola çevirip açmalısınız. Parçayı çevirdiğinizde su sesi duyacaksınız. Basınç göstergesine baktığınızda da yükselme olduğunu göreceksiniz. Basınç 1.5 barı gösterdiğinde doldurma musluğunu kapatmalısınız.

Model detayı ile Baymak F37 Arızası sorunu ile karşılaşmış olan tüm kullanıcıların Baymak kombi F37 arızası nasıl giderilir sorusunu da yanıtlamış olduk.

Baymak Kombide AP Uyarısı Nedir?

Yukarıda belirtilen model kombilerde F37 arıza kodu çözümü (su basma işlemi) sonrası ekrana AP uyarısı yansır. Bu uyarı kodu nedir ve ne yapmak gerekir?

 • Baymak kombilerde AP Uyarısı; test modudur. Kombiye su basıldığı zaman, kombi kapatılıp tekrardan açıldığı zaman veya bir elektrik kesintisi sonrası kombi bu uyarıyı vermektedir. Bu bir arıza kodu değil, uyarı-bildiri kodudur. Kombinin beyni olarak adlandırdığımız anakart parçaların çalışabilirliğini kontrol ederken ekrana bu kod yansır. Bu kod ekranda belirirken kombiden çalışır veya çalışmaya zorlanır gibi sesler duyulabilir. Bu aşamada cihaza bir müdahalede bulunmadan beklemelisiniz. Ortalama 2 dakika sonra ekrandan bu kod silinecek ve kombi çalışmaya kaldığı yerden devam edecektir.

AP uyarısı ekrandan hiç silinmez R tuşuna basıldığı halde ekranda durur veya çok sık ekranda belirirse bu gibi durumlarda mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.

Baymak F37 Arızası Durumunda Servis Çağrılması Gereken Durumlar

 1. Doldurma musluğu sıkışmış hiç dönmüyorsa,
 2. Doldurma musluğu işlem sırasında kırıldıysa,
 3. Doldurma musluğu döndüğü halde su sesi duyulmuyorsa,
 4. Doldurma musluğu döndüğünde su sesi geliyor ancak basınç saatinde hiçbir hareket olmuyorsa,
 5. Basınç yükseldiği halde F37 arıza kodu ekrandan silinmiyorsa,
 6. Kombi otomatik su basma fonksiyonu çalışmıyorsa,
 7. Baymak kombi çok sık F37 arızasına geçiyorsa,
 8. Ekrandan AP uyarısı silinmiyor veya çok sık beliriyorsa mutlaka servis çağırmalısınız.

Baymak F37 Arızası durumu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz. Dilerseniz Baymak F37 Arızası çözüm işlemini de ekiplerimizle birlikte uzaktan gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaş:

Tüm Yorumlar (2 Yorum)

  Canpolat

  Basinc 1.5 var ama, hala F37 yaziyor Baymak 24 komide, kendiliginden duzeliyo sonra yeni ariza veriyor?

   Merhaba… Öncelikle yoğunluk sebebiyle geç cevap verdiğimiz için özür dileriz. Cihazınız muhtemelen basıncı ölçemiyor veya yanlış gösteriyor. Yani bu durumda; basınç sondası, gösterge veya bir pompa arızası olabilir. Yine de kombiyi yerinde incelememiz gerekiyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?