Bikombici

Alarko Kombi E04 Hatası

Alarko Kombi E04 Hatası özellikle de Seradens Super SRS, Seradens Super Plus SSP Premiks ve Super Fit model kombilerde karşımıza çıkar. Bu sorunun sebebi ve servis öncesi yapılması gereken işlemler bilgisi aşağıda detaylıca sunulmuştur.

Alarko Kombi E04 Hatası

Alarko Kombi E04 Hatası Nedir?

Tesisat basıncı düşük.

Servis Öncesi Ne Yapılabilir?

Kombi tesisat basıncı 1 bar altında olduğunda veya ölçüldüğünde bu sorun yaşanır. Basınç yükseltildiğinde sorun çözümlenir. Bu sebeple kullanıcı servis çağırmadan kombi tesisatına su basarak, basıncı yükselterek arızayı giderebilmektedir.

  • Belirtilen Alarko kombi modellerinde doldurma musluğu genel olarak kombinin sol alt kısmında montelidir. Mavi veya siyah renkte olmaktadır. Bu parça boru üzerinde değil kombiye doğrudan takılı yani monteli durumdadır. Parçayı bulduğunuzda sol kısma doğru yavaşça çevirin. Çevirdiğinizde kombiden su sesi duyacaksınız. Aynı anda basıncı takip ederseniz basınçta ufak ufak yükselmeler olur. Basınç değeri 1 ile 2 barın ortasına gelince doldurma musluğunu sağ tarafa çevirip kapatın. Parçayı kapatmayı ve iyice sıkmayı unutmayın.

İşlem çok basittir ve parçayı bulduktan sonra, parça çalıştıktan sonra kısa sürede işlemi gerçekleştirip arızayı servis çağırmadan çözümlemiş olursunuz.

Ancak Alarko Kombi E04 Hatası konusunda karşınıza çıkan aksaklıklarda servis yardımı almayı unutmamalısınız. Nedir bu aksaklıklar ve sebepleri?

  1. Doldurma musluğunu çevirdiniz ancak su sesi duymuyorsanız;

Önce soğuk su girişine bakarak vananın açık olduğundan emin olmalısınız. Vana kapalı ise açmalısınız. Dairenizde su kesintisi olmadığından emin olmalısınız. Tesisat vanaları açık ve dairede su kesintisi olmamasına rağmen böyle bir durum yaşanıyor ise bu aşamada doldurma musluğu bozuk demektir. Parçanın değiştirilmesi gerekir.

  1. Doldurma musluğunu bulamıyorsanız veya parça kırıldıysa;

Parçayı kombi alt kısmında bulamıyorsanız plastik aksamı kırılmış olabilir. Bu aşamada ve parçanın kırılması durumunda değişim işlemi gerekmektedir.

  1. Doldurma musluğunu açtığınızda su sesi gelmesine rağmen basınç yükselmiyorsa;

Bu aşamada doldurma musluğu işlev sağlıyordur ancak sorun basınç göstergesinde veya basınç sondasında olabilmektedir.

  1. Basınç yükseltildiği halde E04 hatası devam ediyor ekrandan silinmiyorsa;

Bu durumda sorun basınç sondasında veya pompada olabilmektedir.

DİP NOT! Belirtilen bilgiler yalnızca bilgi amacı iledir. Alarko Kombi E04 Hatası durumunda belirtilen işlem dışında cihaza kendi çabalarınızla müdahale etmemenizi, işi uzmanına bırakarak uzman yardımı almanızı öneririz.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?