Bikombici

Protherm Servisi

Protherm Kombi Servisi olarak çıktığımız bu yolda, genel merkezden bağımsız özel servis olarak geliştirdiğimiz, sürdürdüğümüz çalışmalarımız tüm çaba ve gayretimizle devam etmektedir. Protherm Servisi olarak işimizi her şeyden önce aşkla yapmaktayız. Müşterilerimize olan saygınlığımız, kendimize olan güvenimiz ve ardı arkası kesilmeyen başarılarımız sayesinde bugün hak ettiğimiz yerdeyiz.

7/24 Protherm Servisi

Protherm Kombi Servisi olarak amacımız her şeyden önce mağdur olan müşterilerimizi memnun edebilmektir. Teknik açıdan yaşanan Protherm kombi sorunlarında, bu sorunlar hakkında merak ettiğiniz konularda Protherm kombi müşteri hizmetleri numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Protherm Servisi olarak yaşadığınız sorunların çözümü, merak ettiğiniz soruların yanıtı konusunda bize ulaştığınız takdirde sizlere beklediğiniz hizmeti hem çağrı merkezi ekibimiz ile hem de uzman teknik servis ekibimizle sunacağımızın garantisini vermekteyiz. Her ne olursa olsun 7/24 açık olan Protherm servis iletişim numaramızı arayabilir, Protherm servis numarası olan 0552 884 86 24 ‘ten bize ulaşabilirsiniz.

Protherm Servisi adı altında hizmet sunan firmamız; Protherm Teknik Servis, Protherm Kombi Servisi Anadolu Yakası’nın tamamına, İstanbul Avrupa Yakası’nın çoğu ilçesine, Ankara, Bursa gibi illerin bazı ilçelerine uzman teknik servis ekibi ile her daim hizmete hazırdır.

Protherm Servisi olarak Protherm markalı kombiler hakkında en sık duyduğumuz, sizlerden sıkça gelen soruları kısaca yanıtlayalım…

Protherm Kombi Kullanımı Nasıldır?

Protherm kombiler basit bir kullanıma sahiptir. Kullanıcısını ayarlama konusunda asla yormaz veya araştırma yapmasını sağlamaz. Modellere göre ön panel kullanımı konforludur.

Protherm denilince ilk akla gelen model Leopard modelidir. Bu modellerin ufak yuvarlak bir paneli bulunmaktadır. Panel üzerinde yer alan “mode, +,- tuşları” ile ayarlamalar kısa sürede yapılmaktadır. Bu modellerde ekran olduğu için ekrandan kısaca ayarlanan sıcaklık dahil, sistem içerisindeki suyun sıcaklığı, arıza kodları, kombi tesisat su basıncı gibi birçok özellik görüntülenebilmektedir.

Bu modellerde “mode” tuşu konum seçme tuşudur. Yani Protherm Leopard kombi yaz konumu ve kış konumu bu düğme ile ayarlanmaktadır.

Prothem kombi nasıl çalışır? Protherm kombi kullanımı nasıldır? Bu sorunun yanıtını Protherm Leopard modeli ile kısaca açıklayalım…

Protherm Leopard Kombi Yaz Konumu

3.led olan petek sembollü ledi yanana dek “mode” tuşuna arka arkaya basmalısınız. Bu led yandıktan sonra “-“ tuşuna arka arkaya basmalı ve ekranda “- -“ sembolünü görüntülediğinizde direk “mode” tuşuna yeniden basmalısınız. Bu sayede yaptığınız değişiklik kaydedilecek ve kombiniz doğrudan yaz konumuna geçiş yapacaktır. Dilerseniz sonrasında “+,-“ tuşlarını kullanarak musluk suyu için bir sıcaklık derecesi belirleyebilirsiniz.

Protherm Leopard Kombi Kış Konumu

3.led olan petek sembollü ledi yanana dek “mode” tuşuna arka arkaya basmalısınız. Bu led yandıktan sonra “+” tuşuna basarak bir sıcaklık derecesi belirlemeli, ardından ayarladığınız sıcaklığı kaydetmek için “mode” tuşuna bir kez basmalısınız. Bu şekilde kombiyi hem kış konumuna almış olursunuz hem de kalorifer sıcaklığı belirlemiş olursunuz.

Protherm kombi kullanımı bu şekilde tek bir model ile özetlenebilir. Değişen modellerde işlem değişse de gidişat hemen hemen aynı olmaktadır. Bu konuda merak ettikleriniz veya sorularınız olursa Protherm Servisi olarak bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Firmamız Protherm Kombi Servisi Anadolu Yakası’nda tüm ilçelere ayrıca; Bursa, Ankara, Kocaeli gibi birçok ilçede çalışmalarını uzman ekibi ile sürdürmektedir.

Protherm Kombi Arızaları/Protherm Kombi Arıza Kodları

Protherm kombi arızaları yani Protherm kombi arıza kodları modellere göre değişmektedir. Özellikle de yeni sürüm yoğuşmalı kombiler ile hermetik/bacalı kombi arıza kodları aynı değildir.

Piyasada en çok kullanılan Protherm kombi modeli Leopard olduğu için Protherm kombi arızaları, Protherm kombi arıza kodları başlığı altında Leopard model kombiler hakkında bilgi sunacağız. Bu modellerde ve birkaç Protherm kombi modelinde arıza kodları aynı olabilmektedir.

Protherm Leopard Kombi Arıza Kodları

 • F0 Arıza Kodu: Düşük basınç sorunu. Kombiye 1.5 bar kadar su basmalısınız.
 • F1 Arıza Kodu: Ateşleme sorunu. Daire içinde gaz kesintisi yoksa kombiyi resetlemeli, sorun düzelmiyorsa servis çağırmalısınız.
 • F2 Arıza Kodu: Kalorifer sensörü sorunu. Cihaza müdahale etmeden servis çağırmalısınız.
 • F3 Arıza Kodu: Aşırı ısınma sorunu. Petek ve tesisat vanaları açık, kombi basıncı idealse, kombi resetlendiği halde arıza tekrarı var veya arıza düzelmiyorsa Protherm Servisi çağırmalısınız.
 • F4 Arıza Kodu: Kullanım suyu sensörü sorunu. Cihaza müdahale etmeden Protherm Servisi çağırmalısınız.
 • F5 Arıza Kodu: Dış hava sensörü sorunu. Kombi ile beraber dış hava sensörü kullanılıyorsa sensör bozuk olabilir. Dış hava sensörü kullanılmıyorsa elektriksel bir sorun söz konusu. Bu konuda Protherm Kombi Servisi yardımı almalısınız.
 • F9 Arıza Kodu: Kombi çalıştığı halde değerlerde değişiklik yapılamıyor. Bu durumda 3.led yanıp söner. Cihazı şalterinden kapatıp tekrardan açmalısınız. Arıza tekrarında veya düzelmemesi durumunda Protherm Servisi çağırmalısınız.

Protherm Teknik Servis olarak yaşadığınız bu gibi birçok arızada size elimizden geldiğince yardımcı olmaya hazırız. Her daim huzurlarınızda olan firmamızı tüm sorunlarınızda ve merak ettiğiniz konularda bilgi almak için arayabilirsiniz.

Protherm Kombi Su Basıncı Kaç Olmalı?

Protherm markalı kombiler dahil olmak üzere tüm kombi sistemlerinde tesisat su basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekmektedir. Bu değer eğer 1 bardan aşağı olursa her zaman düşük olarak kabul edilir, bu değer 2.5 bar ve üzeri olursa her zaman yüksek olarak kabul edilir.

Basınç değeri düşük olduğu zaman kombi tesisatına 1.5 bara kadar su basılmalıdır. Basınç değeri yüksek olduğunda ise ya tahliye vanasından ya da peteğin müşür kısmından fazla olan basınç düşürülmeli yani su boşaltma işlemi uygulanmalıdır.

Eğer bu iki işlem eş zamanlı veya harici olarak görülürse yani cihaza çok sık su basmak veya çok sık basıncı düşürmek zorunda kalırsanız mutlaka Protherm Servisi yardımı almalısınız.

Protherm Kombi Resetleme

Protherm kombilerin piyasada birçok modeli bulunduğu için nasıl ki Protherm kombi arıza kodları değişiyor ise resetleme işlemleri de değişmektedir. Protherm Servisi olarak aşağıda Protherm kombi modellerine göre resetleme işlemi detayları yazmaktadır.

 1. Protherm Leopar Kombiyi Resetleme

Protherm Leopar model ekransız modellerde eco/comfort tuşu aynı zamanda reset tuşudur. Bu tuşa 3 saniyeden fazla basılı tuttuğunuzda kombiye reset atmış olursunuz.

 1. Protherm Leopard Kombiyi Resetleme

Kombinizin paneli yuvarlak “mode, +,-“ tuşları bulunuyor ise bu model kombilerde doğrudan reset tuşu yoktur. Resetleme işlemi için cihazı alt kısmında bulunan siyah renkteki açma/kapama butonundan veya şalterinden resetleyebilirsiniz. Cihazı kapatıp açtığınızda resetlemiş olursunuz.

Protherm Leopard model bir seri daha vardır. Bu serilerde de “mode, +,-“ tuşları bulunur. Ancak panel yuvarlak değildir ve bir de ekstra “reset” yazan tuş vardır. Kombiniz bu model ise “reset” tuşuna birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda kombiye reset atmış olursunuz.

 1. Protherm Leon Kombiyi Resetleme

Bu modellerde doğrudan reset tuşu yoktur. Ancak konum seçme düğmesinde “0” konumu vardır. Kombiyi resetlemek için düğmeyi önce “0” konuma almalı, birkaç saniye bekledikten sonra düğmeyi yeniden önceki konumuna çevirmelisiniz. Bu şekilde kombiye reset atmış olursunuz.

 1. Protherm Panther Kombiyi Resetleme

Protherm Panther model kombilerin piyasada paneli farklı olan modelleri bulunsa da “reset” tuşu mutlaka bulunmaktadır. Bu tuşa birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda kombiye reset atmış olursunuz.

 1. Protherm Lynx Kombiyi Resetleme

Protherm Lynx model kombilerin panelinde yer alan eco/comfort/reset tuşuna 3 saniyeden biraz fazla basılı tuttuğunuzda kombiyi resetlemiş olursunuz.

 1. Protherm Jaguar Condense Kombiyi Resetleme

Bu modellerde panelde küçük “reset” butonu yer almaktadır. Bu tuşa 3-5 saniye kadar basılı tuttuğunuzda kombiyi resetlemiş olursunuz.

 1. Protherm Puma Condense Kombiyi Resetleme

Bu modellerde doğrudan reset tuşu yoktur. Cihaz arızaya geçtiği zaman açma/kapama düğmesine basarak cihazı resetleyebilir yani cihazı kapatıp açabilirsiniz.

 1. Protherm Geard Condense Kombiyi Resetleme

Bu modellerde ekranın hemen altında yer alan “geri” sembolü bulunan tuş reset tuşudur. Bu tuşa 3-5 saniye kadar basılı tutulduğunda kombi resetlenmiş olur.

 1. Protherm Lynx Condense Kombiyi Resetleme

Protherm Lynx Condense model kombilerde doğrudan reset tuşu bulunmamaktadır. Ancak açma/kapama tuşuna basılarak yani kombi kapatılıp açılarak cihaz resetlenmiş olur.

Protherm kombi resetleme işlemi bu şekilde özetlenebilir. Protherm kombi yorumlarını merak ediyor, Protherm kombi almadan önce Protherm kombi yorumlarını incelemek, okumak istiyorsanız Protherm Servisi olarak bizi takip etmeye devam ediniz.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?