Bikombici

Viessmann Servisi

Viessmann Servisi, tüm Viessmann kombi kullanıcılarına yıllardır beklediği hizmeti hem en kaliteli şekilde hem de güvenilir şekilde sunmaktadır. Bugüne kadar müşterilerini asla mağdur etmemiş olan Viessmann Servisi bugünden sonra da çalışmalarına yalnızca tüketici memnuniyeti odaklı devam edecektir.

Neden Viessmann Servisi?

Viessmann kombi kullanan ve kullanırken asla sorun yaşamak istemeyen kullanıcılar varsa eğer Viessmann Servisi’ne senelik kombi bakımı işlemi için, tesisat yıkama işlemi için veya kombilerinde meydana gelen en ufak bir arızanın bile onarımı için ulaşabilirler.

Viessmann Servis olarak; Bursa Viessmann Servisi, Viessmann Servisi Bursa, Viessmann Yetkili Servisi Ankara, Viessmann Servis Bursa, Viessmann Kombi Teknik Servis adı altında da hizmetlerimize devam ettirdiğimizi, Viessmann genel merkezden bağımsız özel servis olarak hizmet sağladığımızı belirtmek isteriz.

Viessmann Kombi Kullanımı

Ülkemizde Viessmann kombiler hemen her il ve ilçede kullanılmaktadır. Kullanımı basit olan kombilerdir. Firma olarak ciddi anlamda şikayet aldığımız söylenemez. Ancak elektrik, doğalgaz ve su ile çalıştığı için arızalanmaması da mümkün olmamaktadır.

Genel olarak çevrilebilir düğmeleri bulunmaktadır. Hem sıcak su hem de ısınma konusunda kullanıcılarına benzersiz konfor sağlamaktadır. Ekranı olan modellerde bir sorun yaşandığında ekranda çeşitli hata kodları vererek oluşan aksaklığı belirtmektedir.

Bazı modellerinde eco/comfort gibi bazı özellikler de bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde cihaz ayarlanan moda göre ısıtma yapıp dinlenmeye geçmekte veya ayarlanan sıcaklığı biraz geçince sıcaklığı yavaş yavaş düşürmektedir. Bu modlar ekonomik (eco), konfor (comfort) olarak adlandırılmaktadır.

Kullanıcı ise deneme yaparak hangisi daha konforlu ve ekonomik ise tercih edip kullanabilmektedir.

Viessmann Servis adı altında; Bursa Viessmann Servisi, Viessmann Servisi Bursa, Viessmann Yetkili Servisi Ankara, Viessmann Servis Bursa, Viessmann Kombi Teknik Servis hizmetlerimiz ile sizlerin huzurunda bulunduğumuzu ve merak ettiğiniz konularda bize ulaşmanız doğrultusunda sizlere her konuda yardımcı olabileceğimizi yenilemek isteriz.

Viessmann Kombi Nasıl Çalışır?

Viessmann kombilerin kendi içlerinde modelleri bulunmaktadır. Bu modeller de aslında; Viessmann bacalı kombi, Viessmann hermetik kombi, Viessmann yoğuşmalı kombi şeklinde çeşitlendirilmektedir.

Bir örnek ile Viessmannn kombi nasıl çalışır? Viessmann kombi çalıştırma işlemi nasıl olur? Veya Viessmann kombi ayarları nasıl olur? Viessmann Kombi Servisi olarak kısaca açıklayalım…

Viessmann denildiği zaman ilk akla gelen model Vitopend 100 modellerdir. Bu modelde yaz kış konumunu yani Viessmann kombiyi yaz konumuna alma, Viessmannn kombiyi kış konumuna alma bilgisini açıklayalım…

DİKKAT! Açıklayacağımız bilgiler; Vitopend 100 model ekranı olan, sağa sola çevrilebilir 2 adet düğmesi ve açma/kapama butonu bulunan modeller için geçerlidir. (Piyasada Vitopend 100 model 4 seride kombi bulunmaktadır)

Viessmann Vitopend 100 Kombiyi Yaz Konumuna Alma

Kalorifer sembolü bulunan düğmeyi saat yönünün tersine doğru çevirmelisiniz. En sola (0 değerine) çevrildiğinde kalorifer konumu devre dışı kalır. Yani kaloriferleriniz artık ısınmaz ve yaz konumuna geçiş yapmış olursunuz. Viessmann kombide yaz konumu demek; sadece sıcak su kullanımı sağlamak, ısıtmayı kapatmak demektir. Kullanım suyu yani musluk suyu sıcaklığını ayarlamak için de musluk simgeli düğmeyi sağa doğru çevirmeniz yeterlidir. Ekranı kontrol ederek talebinize uygun olan sıcaklıkta kombiyi bırakmalı, musluktan ılışlama yapmayacak bir sıcaklık derecesi belirlemelisiniz.

Viessmann Vitopend 100 Kombiyi Kış Konumuna Alma

Viessmann kombiyi yaz konumundan kış konumuna almak için kalorifer simgeli düğmeyi saat yönüne doğru çevirmelisiniz. Çevirdiğinizde mutlaka ekranı da takip etmeniz gerekmektedir. Ekrandan dereceyi görüntülemeli, petek vanasını kısmayacak bir sıcaklık derecesi belirlemelisiniz. Bu şekilde kombiyi kış konumun alarak petek için de bir sıcaklık belirlemiş olursunuz.

Viessmann Kombi Ayarları

Viessmann denildiğinde yine akla gelen ve en çok kullanılan modeli olan Vitopend 100 serilerinde sıcaklık ayarları hakkındaki bilgileri Viessmann Kombi Servisi olarak kısaca sunalım…

Viessmann Vitopend 100 Kombi Sıcaklık Ayarları

Viessmann Vitopend 100; mode, ok, ▼,▲ ve 0/1 konumlu tuşları bulunan modellerde;

 • Kullanım suyu (musluk suyu) sıcaklık ayarları; 30-57°C arasıdır. Bu değer 30°C den aşağı veya 57°C den yukarı ayarlanamamaktadır.
 • Petek suyu sıcaklık ayarları; 40-76°C arasıdır. Bu değer 40°C den aşağı veya 76°C den yukarı ayarlanamamaktadır.

Tabi bu örnek sadece Viessmann markalı kombilerin Vitopend 100 serili bir örnek kombisi için geçerlidir. Farklı modellerde hemen hemen benzer gibi görünse de Viessmann kombi ayarları değişmektedir.

Bu aşamada Viessmann Kombi Servisi olarak diyebiliriz ki; Viessmann kombi ayarlarını seçmek kullanıcıya aittir. Kullanıcı evinin ısısını kendi belirlemeli, ısı ayarları ile çok fazla oynamadan sabit bir sıcaklıkta kullanım sağlamalıdır. Bu şekilde hem çok daha tasarruflu hem de çok daha konforlu olmaktadır.

Viessmann Kombi Resetleme İşlemi

Diyelim ki Viessmann kombiniz arızaya geçti. Modeline göre ekranda bir hata kodu veriyor (hata kodları genellikle F harfi ile başlar. Mesela F2 arızası gibi…), Viessmann kombi kırmızı ışık uyarısı veriyorsa cihazı o anlık arızadan çıkarmak için reset işlemi uygulamak gerekir. Viessmann kombi resetleme işlemi çok basittir.

Yine Viessmann Kombi Teknik Servisi olarak en sık kullanılan model olan Vitopend 100 kombiyi resetleme işlemi hakkındaki detayları açıklayalım…

Viessmann Vitopend 100 Kombiyi Resetleme

Viessmann Vitopend 100 model ekranı olan, sağa sola çevrilebilir kalorifer ve sıcak su ayar düğmesi bulunan, 0/1 konumlu açma/kapama butonu olan serilerinde reset işlemini açıklayalım…

 • Kalorifer simgeli düğmeye bakacak olursanız “RESET” yazısı olan bir konum bulunmaktadır. Olur da kombiniz bir arızaya geçerse kalorifer simgeli düğmeyi hızlı bir şekilde “RESET” konumuna çevirmeli, birkaç saniye bekledikten sonra düğmeyi yine hızlı bir şekilde 3-4 arasında bir konuma (düğme saat olarak düşünülürse 12 hizasına) getirmelisiniz. Kombiniz bu şekilde resetlenmiş olur.

Yaşadığınız kombi sorunu düzelmez de devam ederse Viessmann Kombi Resetleme işlemini yeniden tekrar edebilir hatta işlemi birkaç kez peş peşe uygulayabilirsiniz.

Tabi cihaz 3 resete rağman hala aynı sorunu veriyor veya sorun doğrudan devam ediyor hiçbir düzelme olmuyorsa bu aşamada Viessmann Servisi yardımı almalısınız.

Viessmann servis ücreti firmamızda pahalı değildir. Hemen her bütçeye uyum sağlayabilecek Viessmann servis ücretimiz bulunmaktadır. Bilgi için yine çağrı merkezi numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Viessmann Kombi Modelleri

Viessmann kombiler kendi içlerinde bacalı, hermetik, yoğuşmalı şeklinde ayrılmaktadır.

Viessmann Bacalı Kombiler

 • Vitopend 100

Viessmann Hermetik Kombiler

 • Vitopend 50
 • Vitopend 100

Viessmann Yoğuşmalı Kombiler

 • Vitodens 050
 • Vitodens 100
 • Vitodens 111
 • Vitodens Connect
 • Vitodens Trend
 • Yeni Vitodens 100

Viessmann markası yeni bir kombi üretene dek genel piyasa modelleri bu şekilde özetlenebilir. Viessmann Servisi olarak bacalı kombilerden ziyade piyasada hala satışı mevcut olan hermetik veya yoğun şekilde satışı olan yoğuşmalı serileri önermekteyiz. Bizlere gelen Viessmann kombi yorumları şuan için oldukça olumludur. Yine de ürünü tedarik etmeden önce iyi araştırma yapmanızı, dairenize uygun, projeye uygun bir kapasite ve model seçimi yapmanızı önermekteyiz.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?