Bikombici

Şile Kombi Servisi

Şile Kombi Servisi; İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Şile ilçesinde hizmet sağlayan firma sayısı çok nadirdir. Her bölgeye ters kalan ve bu sebeple de hizmet sağlanamayan bu bölgeye hizmet sunuyor olmak bizler için ayrıcalıktır. Şile Kombi Servisi firmamız uzun yıllardır sektörde bulunmanın verdiği deneyim ile tüm sorularınızı gidermekte, tüm sorularınızı da yanıtlamaktadır.

Şile Kombi Servisi

Şile Kombi Servisi olarak kombi alanında tüm markalara hizmetimiz verdiğimiz için bize her marka modelden arıza gelebilmektedir. Ayrıca yaşanan soruların sebeplerini öğrenmek isteyenler de yine bizi arayabilmektedir. Teknik anlamda karşınıza çıkan tüm sorularda ve tüm yanıt bekleyen sorularınızda Şile Kombi Servisi’ni çekinmeden arayabilirsiniz.

En İyi Hizmet İçin Şile Kombi Servisi

Şile ilçesinde en iyi hizmeti almak için hemen Şile Kombi Servisi ile irtibata geçebilirsiniz. Firmamız siz değerli müşterilerine servis öncesi arızalarda yapılması gereken işlemler hakkında da yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Şile Kombi Servisi olarak; Şile Demirdöküm Servisi, Şile Bosch Servisi, Şile Vestel Servisi hizmetlerimiz devam etmektedir. Şile Arçelik Servisi telefonu numaramızdan bizlere ulaşarak da her konuda yardım alabilirsiniz.

Kombim Çalışmıyor Ne Yapabilirim?

Kombiniz bozulduğunda ve çalışmadığında Şile Kombi Servisi olarak aşağıda sunmuş olduğumuz bilgileri inceleyebilir ve uygulayabilirsiniz.

  1. Kombide ateşleme arızası varsa daire içindeki doğalgaz kontrol edilmelidir.

Daire içinde doğalgazlı bir ocak varsa eğer ocağı deneyebilirsiniz. Ocak yanıyorsa daire içinde doğalgaz var ve bir kesinti durumu söz konusu değil demektir. Yani sorun kombiden kaynaklı denilebilir. Ancak ocak da yanmıyorsa; doğalgaz kesintisi, gaz vanalarının kapalı olması durumu, bölgede doğalgaz çalışması gibi durumlar söz konusu olabilir.

Doğalgaz vanaları doğalgaz borusu ile aynı hizada olursa açık demektir. Boru ile vana ters hizada yani T şeklinde ise vanayı çevirmeli, boru ile aynı hizaya getirmelisiniz.

Dairenizde herhangi bir doğalgaz kesintisi durumu olmadığından kesin olarak emin olmalısınız.

Bazı kombiler ateşleme sorunu olduğunda hata kodu ile bu durumu yansıtabilmektedir. Bu gibi durumlarda belirtilen kontroller yapılmalı, gaz kesintisi durumu söz konusu değilse servis yardımı alınmalıdır.

Mesela;

  • Demirdöküm kombi F4/F04 hata kodu verirse ve dairede gaz kesintisi yoksa Şile Demirdöküm Servisi aranmalıdır.
  • Bosch kombi EA/227 hata kodu verirse ve dairede gaz kesintisi yoksa Şile Bosch Servisi aranmalıdır.
  • Arçelik kombi E01/A01 hata kodu verirse ve dairede gaz kesintisi yoksa Şile Arçelik Servisi telefonu aranmalıdır.

Harici olarak Vestel kombide ateşleme sorunu için Şile Vestel Servisi aranmalı veya değişen markaya bağlı olarak ilgili firma aranarak yardım alınmalıdır.

  1. Kombi basınç uyarısı veriyorsa su basılmalı veya yüksek basınç düşürülmelidir.

Kombilerin birçoğunda bar göstergesi bulunmaktadır. Bu göstergede bar değeri belirtilmektedir. Bar değeri normalde 1 ile 2 arasıdır. Ancak 1 altına düşerse düşük, 2.5 üstüne çıkarsa yüksek demektir. Bu aşamada basınç düşük ise su basma işlemi, basınç yüksek ise su tahliye işlemi gerekmektedir.

Kombi basıncı 1 barın altında ise;

Kombinin alt kısmında bulunan mavi, siyah, gri veya nadiren kırmızı renkteki musluğu sola çevirmeli, su sesini mutlaka duymalı ve akabinde basınç değerine bakmalısınız. Basınç yükselmeye başladığında takipte kalmalı ve basınç 1.5 olduğunda doldurma musluğunu kapatmalısınız.

Kombi basıncı 2.5 bar üstünde ise;

Daire içindeki herhangi bir petekten (kombiye yakın petek olursa daha iyi olur) su boşatmanız gerekir. peteğin üst kısmında ve yan tarafında çıkıntılı müşür adını verdiğimiz bölüm vardır. Burayı açtığınızda su gelir. Basınç değeri 1.5 bara düşene dek su boşaltma işlemini devam ettirmeli, basınç düştükten sonra işlemi sonlandırmalısınız.

İşlemleri yapamadığınız durumlarda Şile Kombi Servisi olarak; Şile Demirdöküm Servisi, Şile Bosch Servisi, Şile Vestel Servisi, Arçelik Servisi telefonu numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

  1. Kombi hata/uyarı kodu veriyorsa reset atılmalıdır.

Kombilerin marka model ve çeşidine bağlı olarak reset işlemleri değişmektedir. Her kombi aynı panele, aynı sıcaklık derecelerine sahip değildir. Bu sebeple görsel açıdan da değişebilmektedir.

Kombinizin panel kısmında; R, reset, alev üzerine x işaretli veya ok yazan bir tuş var ise kombiniz bu tuş ile resetleniyor demektir. Bu tuşa 3-5 saniye kadar basılı tutarsanız kombiye reset atmış olursunuz.

İşlemi diyelim ki uyguladığınız halde arıza tekrar ediyor. Bu aşamada işlemi birkaç kez daha peş peşe uygulamanız gerekmektedir. Yine de bir sonuç elde edemiyorsanız Şile Kombi Servisi çağırmanız gerekiyor. Firmamız uzman kadrosuyla sizlere her daim yardımcı olmaya hazırdır.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?