Bikombici

Maltepe Kombi Servisi

Maltepe Kombi Servisi, Maltepe ilçesinde tüm kombi kullanıcılarına yıllardır değişmeyen kalitesi ile sektörün en iyi hizmetlerini sunmaktadır. Baymak, Arçelik, Vestel, Ferroli, Demirdöküm, Vaillant gibi birçok markada hizmetler sağlayan Maltepe Kombi Servisi işini uzmanına bırakmaktadır. Bu sebeple de her ne olursa olsun hizmetlerinde arkasında memnuniyeti yaşamış kullanıcılar bırakmaktadır.

Maltepe Kombi Servisi

Maltepe Kombi Servisi; Maltepe Arçelik Servisi, Maltepe Baymak Servisi, Maltepe Vestel Servisi, Maltepe Ferroli Servisi, Maltepe Baymak Kombi Servisi adı altındaki tüm çalışmalarını özenmektedir. Bu ve benzeri markalarda meydana gelen hemen her tür arızada uzman desteğine ihtiyacınız olursa Maltepe Kombi Servisi olarak size bir telefon mesafesi kadar uzakta olduğumuzu unutmayın.

Maltepe Kombi Servisi kombi kullanıcılarına her zaman her alanda yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bu nedenle de tüm merak edilen kombi konularında, yaşanan kombi sorunlarında çağrı merkezi numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kombi Arızalandığında Servis Çağırmadan Önce Yapılacak İşlemler

Maltepe Baymak Kombi Servisi, Maltepe Vestel Servisi, Maltepe Arçelik Servisi, Maltepe Baymak Servisi, Maltepe Ferroli Servisi adı altında sunacağımız bilgiler tüm müşterilerimizi ilgilendiren ve arıza durumlarında mutlaka uygulanması gereken bilgilerdir.

  1. Kombinize doğalgaz geliyor mu?

Faturanızı geciktirmiyor olsanız da gaz vanalarının kapalı olması, bölgede bir çalışma olması halinde dairenizdeki gaz kesintiye uğrayabilir ve kombiler gazsız çalışmadığından arızaya geçebilir. Bu gibi durumlarda aslında kombiler “gaz yokluğu” diye tabir edilen ateşleme arızası vermektedir. Bu durum kombi marka model ve çeşidine göre farklı şekilde ekrana yansımakta veya cihaz farklı led uyarısı vermektedir. Örnek vermek gerekirse; Vaillant kombi F28 hata kodu, Baymak kombi E01 hata kodu, Ariston kombi 501 arızası, Demirdöküm kombi F04 hata kodu gibi…

Bu gibi uyarıları aldığınızda dairenizde gaz kesintisi var veya gaz vanaları kapalı demektir. Bu aşamada yapmanız gereken şey gaz vanalarına bakmak, kapalı gaz vanalarını açmaktır. Gaz vanaları açıksa bölgede gaz kesintisi olmadığından varsa eğer doğalgazlı ocağınıza gaz geldiğinden emin olmalısınız.

  1. Kombinizin basıncı ideal değerde mi?

Bilindiği üzere kombilerde bir basınç değeri vardır. Bu basınç değeri tesisat devresine aittir. İdeal olan basınç değeri ise 1 ile 2 bar arasıdır. Genel olarak 1.5 bar olarak da ifade edilebilmektedir. Basınç değeri düşük olduğunda veya yüksek olduğunda cihaz arızaya geçebilmektedir.

Örneğin düşük basınç durumları; Demirdöküm kombide F10, Vaillant kombide F22, Baymak kombide F37 ve E10, Ariston kombide 108, Airfel kombide LP şeklinde ekrana yansımaktadır. Tabi bu örnekler kombi marka modeline göre de değişmektedir. Bu gibi durumlarda kombinin düşük basıncını yükseltmek gerekir.

Kombi basıncı yüksek olduğunda bazı kombiler yüksek basınç uyarısı verebilmektedir. Mesela; Airfel kombide C1 17 arızası gibi… Bu gibi durumlarda da yüksek olan basıncı düşürmek gerekir.

Kombiye Nasıl Su Basılır? Kısaca açıklayalım…

Kombinizin marka model ve çeşidine bağlı olarak alt kısmında bir doldurma musluğu mutlaka vardır. Bu doldurma musluğu kombinin sağında veya solunda monteli şekildedir. Kimi zaman kelebek şeklinde olabiliyorken kimi zaman doğrudan sağa sola çevrilebilir bir musluk şeklindedir. Renk olarak da mavi, siyah, gri, nadiren de olsa kırmızı olabilmektedir. Doldurma musluğunu bu şekilde kombi altından bulmalı, sola çevirmeli, basınç 1.5 bar olunca doldurma musluğunu kapatmalısınız. İşlem sonrası sorununuzun düzelme ihtimali yüksektir.

Kombinin Yüksek Barı Nasıl Düşürülür? Kısaca açıklayalım…

Kombiye en yakın herhangi bir kaloriferin sağ veya sol üst kısmında bulunan müşür adını verdiğimiz çıkıntı bölümü düz tornavida veya hava alma anahtarı ile açmalısınız. Açtığınızda su geleceği için altına mutlaka bir bardak, kova, kap gibi malzemeler tutabilirsiniz. Siz su aldıkça kombinin basıncı düşer. Bu şekilde yüksek olan basınç değerini 1.5 bara kadar düşürebilirsiniz.

  1. Kombinize reset attınız mı?

Kombiniz arızaya geçtiğinde ekranda bilmediğiniz hata kodları yer alabilir. Veya kombinizde ekran yoksa kombiniz bilmediğiniz led uyarıları verebilir. Bu gibi durumlarda arıza kodunun açıklamasına bakmak, sorunun ne veya nelerden kaynaklanabileceğini araştırmak gerekir. Çoğu kombi arızası uzman yardımı gerektirir. Ancak servis öncesi kombiyi resetlemek bazı durumlarda servis çağırmaya gerek duyulmadan da çözüm getirebilir. Kombilerin marka model ve çeşidine bağlı olarak panelinde yer alan; “reset, r, ok, alev üzerine x işareti” olan tuş var ise bu tuşa birkaç saniye basılı tuttuğunuzda kombiyi resetlemiş olursunuz. Resetleme işlemi ilk seferde sonuç vermiyorsa işlemi birkaç kez daha uygulayabilirsiniz.

Maltepe Kombi Servisi’ne Güvenin

Maltepe Baymak Servisi, Maltepe Ferroli Servisi, Maltepe Vestel Servisi, Maltepe Baymak Kombi Servisi, Maltepe Arçelik Servisi adı altında hizmetlerine devam etmekte olan firmamıza her şeyden önce güven duyabilir, güvenle arayabilir, kombilerinizi güvenle emanet edebilirsiniz.

Maltepe Kombi Servisi yılların deneyimine sahip ekibimizle huzurlarınıza çıkmaktayız. Her zaman için siz değerli müşterilerimize hizmetlerin en iyisini sunacağımızın da garantisini vermekteyiz.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?