Bikombici

Kartal Kombi Servisi

Kartal Kombi Servisi; Kartal ilçesinin tüm mahallelerine hizmet vermekte olan bir firmadır. Eski zamanlardan bu yana en iyi hizmeti sunmayı ilke edinmiş olan firma, daha uzun yıllar sektördeki yerini alacağının garantisini vermektedir. Kombi adı altında Arçelik, Bosch, Baymak, Vestel, Buderus, Demirdöküm, Vaillant, Eca, Protherm, Ariston gibi birçok markalı cihaza hizmet sağlamakta olan Kartal Kombi Servisi uzman ekibi ile huzurlarınızdadır.

Kartal Kombi Servisi

Kartal ilçesinde ikamet ederek kombi sorunu yaşayan kullanıcılar arasındaysanız teknik anlamda hem yardım hem de uzaktan destek için Kartal Kombi Servisi firmamızı arayabilirsiniz. Kartal Kombi Servisi yılların deneyimi ile karşınıza çıkmakta ve adreslerinizden kalıcı çözümlemeleri ile çıkacağının garantisini vermektedir. Sizler de bu sebeple firmamızı dilediğiniz zaman arayabilir, teknik olarak her konuda yardım alabilirsiniz.

Kartal Kombi Servisi Kartal ilçesinde; Kartal Arçelik Servisi, Kartal Bosch Servisi, Kartal Vestel Servisi, Kartal Baymak Servisi, Kartal Buderus Kombi Servisi adı altında ve harici olarak her tür kombi markasına hizmet sunarak çalışmalarını sürdürmektedir. Yaşanan kombi sorunlarını dert etmek yerine teknik anlamda kesintisiz yardım alacağınız Kartal Kombi Servisi’ni her daim arayabilirsiniz.

Niçin Kartal Kombi Servisi?

Kartal Kombi Servisi müşterilerini her daim önemser. Onlardan gelen çağrıları asla yanıtsız bırakmaz. Uzaktan yapılabilecek bir işlem varsa önce kullanıcıyı yönlendirir. Yaşanan sorunlarda kullanıcıların sorularını yanıtlar. Sorunlu kombi, sorusu yanıtlanmamış kullanıcı bırakmayı sevmez.

Bu sebepledir ki uzun yıllardır sektöründe en başarılı hizmetleri Kartal ilçesinde kesintisiz sunmaya devam etmektedir. Daha uzun yıllar kullanıcı huzurunda daha iyi hizmetler sunmayı da amaç edinerek çalışmaktadır. Kartal ilçesinde teknik servise ihtiyacı olan tüm kombi kullanıcıları firmamıza güvenebilir ve bizden yardım talebinde bulunabilir…

Kombi Arıza Yaptığında Evde Ne Yapılabilir?

Kombi arıza yaptığı zaman doğrudan servis çağırmak yerine, servis öncesi birkaç işlem uygulamak gerekir. Kartal Vestel Servisi, Kartal Baymak Servisi, Kartal Bosch Servisi, Kartal Arçelik Servisi, Kartal Buderus Kombi Servisi adı altında çalışmalarını gerçekleştiren firmamız bu konuda da size yardımcı olabilecek bilgiler aktarmaya hazırdır…

  1. Daire içinde doğalgaz kesintisi olup olmadığına bakmalısınız.

Bilindiği üzere çoğu kombi doğalgaz ile çalışmaktadır. Sizin de kombiniz doğalgaz ile çalışıyorsa kombinin çalışmaması gaz kesintisi gibi durumlara bağlı olabilir. Ancak şunu da belirtmek isteriz ki; günümüzde kullandığımız kombilerin geneli akıllı kombiler. Yani doğalgaz ile alakalı bir aksaklık olursa mutlaka bir uyarı verirler. Mesela Buderus kombide 6A arızası, Baymak kombide E01 arızası, Bosch kombide EA arızası, Vaillant kombide F28 arızası, Demirdöküm Kombide F4 arızası gibi…

Bu şekilde uyarı alındığında daire içindeki gazı kontrol etmeniz gerekir. Daire içindeki gaz vanaları kapalı ise açmalısınız. Vanalar açık, dairede gaz kesintisi yoksa yaşanan sorun doğalgaz ile alakalı değil demektir.

  1. Kombi tesisat basıncı düşmüşse su basma işlemi uygulamalısınız.

Kombiler marka modeli veya çeşidi ne olursa olsun düşük basınç durumunda mutlaka arızaya geçer. Kimi kombiler ekranda hata kodu verir kimi kombiler de led ile bir uyarı verir. Bu uyarı açıklaması düşük basınç arızası ise sisteme su basmak, kombi basıncını yükseltmek gerekir.

Kombiye su basma işlemi kombi marka model ve çeşidine göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse; Demirdöküm kombide F10 arızası, Vaillant kombide F22 arızası, Baymak kombide E10 arızası veya F37 arızası gibi… Bu örnekler dediğimiz gibi kombi marka model ve çeşidine göre değişmektedir.

Kombi basıncı 1 barın altını gösteriyorsa eğer basıncı 1.5 bara çıkarmak için doldurma musluğunu bulup sola çevirmek gerekir. Su sesi duyduktan sonra basıncı takip etmek, basınç yükseldiğinde doldurma musluğunu kapatmak gerekir. Yaşanan sorun eğer bu duruma bağlı ise bu işlem ile sorun çözümlenmiş olur.

  1. Kombi basıncı yüksek ise fazla suyu tahliye etmelisiniz.

Her kombi olmasa da bazı kombiler yüksek basınç durumunda arızaya geçmektedir. Ancak genelleme yapacak olursak kombi tesisat basıncı 2.5 veya 3 barı geçerse kombi mutlaka su tahliyesi yapar. Yani fazla suyu emniyet ventili ile dışarı atar.

Bazı kombilerin doğrudan tahliye vanası bulunurken bazı tesisatların banyo havlupanı gibi ıslak zeminde tahliye musluğu bulunabilmektedir. Ancak servisler tarafından önerilen ve uygulaması da zahmetli olmayan bir işlem vardır. O da petekten su boşaltmak… Petekten su boşaltarak kombinin yüksek basıncını düşürebilirsiniz.

Peteğin üst yan kısmında müşür vardır. Müşür kısmını açarak oradan bir miktar su alabilirsiniz. Siz su aldıkça kombi basıncı düşecektir. Bu şekilde basınç değerini 1 ile 2 bar arasına kadar düşürüp işlemi sonlandırabilirsiniz.

  1. Kombiyi arızadan çıkarmak için resetlemelisiniz.

Kombilerde karşılaşılan hemen her arızada olmasa da çoğu arızalarda reset işlemi gerekmektedir. Kombilerde reset tuşları “r, reset” ok, alev üzerine x işaretli” tuşlar ile yapılmaktadır. İşlem kombi marka modeline bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Kombinizde belirtilen tuşlardan biri varsa birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda cihazı resetlemiş olursunuz. Ancak bu tuşlardan biri yoksa kombiyi kapatıp açarak da resetlemiş olursunuz. Arıza tekrarında işlemi birkaç kez daha tekrar ettirebilirsiniz.

Kartal Buderus Kombi Servisi, Kartal Baymak Servisi, Kartal Vestel Servisi, Kartal Bosch Servisi, Kartal Arçelik Servisi, adı altında sunduğumuz bilgileri incelediniz. Harici olarak merak ettiğiniz konularda da bizi arayabilirsiniz.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?