Bikombici

Ataşehir Kombi Servisi

Ataşehir Kombi Servisi Ataşehir ilçesinde kombi hizmeti sunmakta olan yılların deneyimine sahip teknisyenleri ile huzurunuza çıkmaktadır. Yaşanan kombi sorunlarında her daim müşterisine en iyi hizmeti sunmaya odaklanan firmamız bu sebeple çalışmalarını yıllardır kusursuz şekilde gerçekleştirmektedir.

Ataşehir Kombi Servisi adı altında; Ataşehir Arçelik Servisi, Ataşehir Baymak Servisi, Ataşehir Bosch Servisi, Ataşehir Ferroli Servisi adı altında çalışmaktadır. Aynı zamanda Demirdöküm, Baymak, Vaillant, Ariston gibi birçok markadaki kombilere de hizmet sunmaktadır.

Ataşehir Kombi Servisi

Firmamız yalnızca yaşanan sorunlarda çözüm odaklı servis hizmetleri sunmakla kalmayıp sorulan soruları da yanıtsız bırakmamaktadır. Mesela teknik anlamda karşılaştığınız kombi sorunlarında direkt servis çağırmak yerine evde kendi çabalarınızla ne/neler yapabilirsiniz? Kısaca açıklamak gerekirse;

Kombi Arızalandığı Zaman Evde Neler Yapılabilir?

Muhtemel durumlar bu şekilde açıklanabilir. İşlemleri daha detaylı anlatmak gerekirse;

Gaz vanaları hangi tarafa doğru açık olur?

Gaz vanaları her daim bir gaz borusuna bağlıdır. Boru hangi hizaya bakıyorsa vana da aynı yönde olmalıdır. Mesela boru dik geliyorsa vana yatay şekilde olmamalıdır. T şeklinde olması vananın kapalı olduğunu göstermektedir. Doğalgaz vanaları bu şekilde ise vanayı boru ile aynı hizaya getirmelisiniz.

Dairede doğalgaz kesintisi olduğu nasıl anlaşılır?

Ataşehir kombi servisi olarak dairede doğalgaz kesintisi olduğunu nasıl anlayabilirsiniz açıklayalım. Daire içinde kombilerin yanı sıra ocaklar da doğalgazlı olmaktadır. Daire için kullandığınız bir doğalgazlı ocağınız var ise ocağı kontrol ederek yanıp yanmadığına bakabilirsiniz. Ocak yanmıyorsa ve gaz vanaları da açıksa dairede doğalgaz kesintisi olabilir. Bu durumda binanın ana gaz vanasına bakmalı, vana kapalı ise açmalısınız. Vanalar açık olduğu halde gaz kesintisi tüm binada var ise bölgesel bir gaz çalışması sebebiyle bölge olarak gaz kesintisi durumu söz konusu olabilir. Dairenize bağlı doğalgaz saatinin vanasında bir mühür varsa eğer bu durum; doğalgaz faturası ödenmediği için gazınızın kesildiğini belirtir. Fatura ödedikten sonra bölgenizin doğalgaz firmasını ararsanız gazınız kısa sürede açılacaktır.

Ataşehir Baymak Servisi, Ataşehir Bosch Servisi, Ataşehir Arçelik Servisi, Ataşehir Ferroli Servisi adı altında sunacağımız bilgiler bunlarla da sınırlı değildir. Lütfen bilgileri incelemeye devam ediniz…

Kombi basıncının düşük/yüksek olduğu nasıl anlaşılır?

Kombilerin genelinde manometre adını verdiğimiz basınç değeri gösteren parça veya termomanometre dediğimiz hem basınç hem de sıcaklık değerini gösteren parça vardır. Kombide bu iki parçadan biri yoksa mutlaka basınç sensörü vardır ve basıncı ölçerek genellikle ekranda gösterir. İdeal basınç değeri 1 ile 2 bar arasıdır. Ancak bu değer 1’in altını gösteriyorsa basınç düşük, bu değer 2.5 veya 3 barın üstünü gösteriyorsa yüksek demektir.

Kombilerin geneli akıllı cihazlardır. Düşük veya yüksek basınç halinde mutlaka uyarılar vermektedir. Örnek vermek gerekirse; Ferroli kombide F37 arıza kodu, Baymak kombide E10 hata kodu, Vaillant kombide F22 arızası, Demirdöküm kombide F10 hata kodu, Bosch kombide E9 hatası, Ariston kombide 108 arıza kodu düşük basınç sorununu ifade etmektedir. Baymak kombilerde F40 hata kodu, Demirdöküm kombilerde F10 arızası, Airfel kombide C1 17 hata kodu yüksek basınç sorununu ifade etmektedir.

Kombi nasıl resetlenir?

Kombilerin çok basit sistemleri bulunmaktadır aslında… Panele bakılırsa eğer tuş takımında genel olarak reset tuşu veya açma/kapama tuşu bulunmaktadır. Kombinizin panelinde “ok, r, reset, alev üstüne x işareti olan tuş” varsa eğer bu tuş doğrudan reset görevi görmektedir. Bu tuşa yaklaşık 3 saniye basılı tuttuğunuzda kombiye reset atmış olursunuz. Kombi resetlendiğinde yaşanan sorun düzelebilir. Düzelme olmazsa işlem birkaç kez daha tekrar edilebilir.

İşlemler neticesinde yaşanan sorunun düzelmediği veya çok sık tekrar edildiği görülürse teknik servis yardımı alınmalıdır. Ataşehir Kombi Servisi firmamız Baymak Servisi, Ataşehir Bosch Servisi, Ataşehir Arçelik Servisi, Ataşehir Ferroli Servisi adı altındaki çalışmalarını bölgenizde gerçekleştirdiği için, firmamızı her daim tüm sorunlarınızda çekinmeden arayabilirsiniz.

Ataşehir Kombi Servisi 7/24 Hizmetinizde

Kombi alanında işin uzmanına ihtiyacınız varsa Ataşehir Kombi Servisi olarak Ataşehir ilçesinin her mahallesine hizmetimiz olduğunu unutmamanızı tavsiye ederiz. Yılların deneyimine sahip sertifikalı ekibimiz, her geçen gün deneyimlerin artırarak huzurlarınıza çıkmaktadır. Sizler de yaşadığınız her bir sorunu önemseyerek uzman yardımı almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Firmamız kusursuz, eksiksiz, memnun kalabileceğiniz teknik servis hizmetleri ile her daim huzurlarınızda olacaktır.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?