Bikombici

Buderus Servisi

Buderus Servisi olarak huzurlarınıza yıllar öncesinde özel teknik servis hizmetleri sunmak amacı ile çıktık. Çıktığımız bu yolda elde ettiğimiz başarılarımız sebebiyle bugün hala Buderus kombi kullanıcılarına; Buderus kombi kullanımı, Buderus kombi resetleme, Buderus kombi arıza kodları, Buderus kombi çalıştırma bilgisi, Buderus kombi ayarı, Buderus kombi arıza durumlarında evden yapılacak işlemler konusunda elimizden geldiğince yardımcı olmaya devam ediyoruz.

Buderus Kombi Servisi olarak çalışmalarımıza aynı başarılarla devam edeceğimizin garantisi siz değerli müşterilerimiz ve sizden aldığımız tavsiyelerdir. Başarılı uzman ekibimiz aynı zamanda garantili hizmetlerimizle her daim sizlere en iyi hizmeti sunuyor olacağız.

Neden Özel Buderus Kombi Servisi?

Çünkü Buderus Servisi;

 • İşini uzman, sertifikalı, deneyimli teknik servis ekibine bırakır,
 • İşini ve müşterilerini her zaman için önemser,
 • İşlemlerine garanti verir,
 • Müşterilerini asla mağdur etmez, zor durumda bırakmaz,
 • İşlemlerini her daim piyasaya göre en düşük maliyette sunar,
 • Yaptığı her işin arkasında durur,
 • Müşterilerinden gelen hiçbir soruyu yanıtsız bırakmaz.

Bu gibi birçok sebeple Buderus Servisi’mizi tercih edebilir, yaşadığınız her bir sorunda çözüm için, merak ettiğiniz her bir soruda yanıt için firmamızı arayabilirsiniz.

Buderus Kombi Servisi olarak; yalnızca İstanbul, Kocaeli illerinde değil aynı zamanda Bursa Buderus Servisi, Ankara Buderus Servisi olarak da hizmetlerimiz bu bölgelerde kesintisiz devam etmektedir. Hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz hemen Buderus Servisi randevusu oluşturabilirsiniz veya Buderus Servisi talebinde bulunabilirsiniz.

Buderus Kombi Nasıl Çalışır?

Buderus kombi kullanımı basittir. Genel olarak kullanım kılavuzlarında nasıl kullanılacağına dair bilgiler yer almaktadır. Harici olarak Buderus kombi kullanımı servis ekipleri tarafından da öğrenilebilir. Buderus kombi kullanımında önemli olan cihazı yaz/kış ayarına alabilmek, doğru konumda doğru ısı ayarı ile kullanım sağlayabilmektir.

Buderus kombi nasıl çalışır derken merak ettiğiniz konu yaz ve kış konumuna nasıl ayarlanır sorusu ise hemen kısa bir örnek verebiliriz.

Örneğin;

 • Buderus Logamax Plus GB012 Kombiyi Yaz Konumuna Alma

Kombi ekranının sol alt kısmında “mode” yazan tuş vardır. Bu tuş konum seçme tuşudur. Bu tuşa ekrandan kalorifer sembolü kaybolana dek peş peşe basmalısınız. Ekrandan kalorifer sembolü kaybolur sadece musluk sembolü belirirse kombiyi yaz konumuna yani sadece sıcak su kullanımına almış, kaloriferleri kapatmış olursunuz.

 • Buderus Logamax Plus GB012 Kombiyi Kış Konumuna Alma

Kombi ekranının sol alt kısmında “mode” yazan tuş vardır. Bu kombinin konum seçme tuşudur. Bu tuşa ekranda kalorifer sembolünü görene kadar peş peşe basmalısınız. Ekranda kalorifer sembolü belirdiğinde kombi kış konumuna alınmış olur.

Buderus kombi nasıl çalışır? Sorunuzun yanıtını bu şekilde sunabiliriz. Tabi çalışma modu seçimi sonrası ısı ayarı yapmayı unutmamalısınız.

Buderus Kombi Ayarı Kaç Olmalı?

Buderus kombi çalıştırma ayarı kaç olmalı veya Buderus kombi ayarı kaç olmalı? Bu soruyu da bir örnek model ile açıklayalım ve bu örnek model yine Buderus Logamax GB012 modeli olsun.

Buderus Logamax GB012 model kombilerde sıcak su dereceleri ayrı kalorifer dereceleri ayrıdır.

 • Buderus Logamax GB012 kombi sıcak su ayarı 40-60°C arasıdır.
 • Buderus Logamax GB012 kombi kalorifer ayarı 35-82°C arasıdır.

İdeal sıcaklık her zaman için birçok önemli özelliğe bağlı değişmektedir. Mesela;

 • Kullanıcı beklentisi farklıdır,
 • Binada ısı yalıtımı olmayabilir,
 • Binada ısı yalıtımı olsa bile kalite farkı vardır,
 • Daireler aynı katta değildir (kimisi ara katta, kimisi çatı katında kimisi zemin kat veya dükkan üstündedir),
 • Modellere göre sıcaklık ayarları değişmektedir.

Bu ve buna benzer daha birçok etmen sebebiyle kombi kullanım sıcaklığı değişmektedir.

Buderus Teknik Servis olarak Buderus kombi sıcaklığının yani Buderus kombi çalıştırma sıcaklığının 45-50°C ve aşağısında olmaması gerektiğini önermekteyiz. Tabi bu durum oda termostatı kullanımında 50-55°C civarında olmalıdır.

Buderus Kombi Arıza Kodları Nelerdir?

Buderus markalı kombilerin birçok modeli vardır. Modele göre değişmekte olan arıza kodları sebebiyle uzun bilgiler aktarmak çok zor. Ancak Buderus Teknik Servis olarak en sık karşılaşılan arıza kodlarından bir derleme yapacak olursak kısaca şu şekilde açıklayabiliriz:

Örnek Buderus kombi arıza kodları;

 • 6A Arıza Kodu; Gaz yokluğu sorunudur. Bu sorunda kullanıcı önce daire içinde, bina içinde doğalgaz kontrolü yapmalıdır. Daire içinde veya bina içinde doğalgaz kesintisi olabilir. Doğalgaz vanaları kapalı ise açılmalı, doğalgaz faturası gecikti ise doğalgaz saatinde mühür olup olmadığı kontrol edilmelidir. Doğalgaz ile alakalı bir kesinti durumu söz konusu olmadığından emin olundu ise kombiyi resetlemek gerekir.

Buderus kombi resetleme işlemi basittir. Bazı modellerde “mode” ve “-“ tuşlarına aynı anda basılması gerekir, bazı modellerde doğrudan “reset” yazan tuş vardır, bazı modellerde “ok” tuşuna basarak cihazı resetlemek gerekir. Modele bağlı bu tuşlar yoksa kombi açma/kapama tuşundan kapatılıp açılmalı veya şalterinden kapatılıp açılmalıdır. Bu şekilde de Buderus kombi resetleme işlemi uygulanmış olur.

 • 2E/4L Arıza Kodu; Düşük basınç sorunudur. Bu gibi arıza durumlarında kombi tesisat basıncını görüntülemek, düşük olduğundan (basınç 1 bardan az ise düşük demektir) emin olduktan sonra kombiye su basmak gerekir. Bu işlem de doldurma musluğu ile yapılmaktadır. Buderus kombilerde doldurma musluğu genellikle mavi renkte olur. Kombi altına monteli olan doldurma musluğunu sola çevirip açmalı, su sesini mutlaka duymalı, basınç 1.5 bar olduğunda doldurma musluğunu kapatarak işlemi sonlandırmalısınız.
 • 3C Arıza Kodu; Hava akış sorunudur. Yani cihaz fan yoluyla/baca yoluyla yeterli hava akışı sağlayamazsa bu arızaya geçer. Bu durumda Buderus kombi resetleme işlemi gerekir. Resetleme işlemine rağmen sorun aynı şekilde devam ederde işin uzmanından yardım almak gerekir. Cihazın çeşidine bağlı olarak arıza durumları değiştiği için uzman Buderus Kombi Servisi tarafından sorunun yerinde görülmesi gerekmektedir.

Yaşanan arıza durumunda düzelme olmazsa Buderus Servis randevu talebi oluşturmanız veya doğrudan Buderus servis talebi oluşturmanız gerekir. Buderus Servisi; Bursa Buderus Servisi, Ankara Buderus Servisi hizmetleri de sunmaktadır.

Buderus Tam Yoğuşmalı Kombi Cihazları Nelerdir?

 • Buderus Logamax Plus GB022İ
 • Buderus Logamax Plus GB122İ
 • Buderus Logamax Plus GB172İ
 • Buderus Logamax Plus GB062
 • Buderus Logamax Plus GB072

Buderus, yeni modeller çıkarana dek Buderus tam yoğuşmalı kombi cihazları bu şekilde sıralanmaktadır.

Buderus Teknik Servis bize Buderus kombiler hakkında birçok soru gelmektedir. Buderus kombi yorumları genel olarak iyidir. Yani Buderus kombi kullanıcıları Buderus kombilerden memnundur. Fakat Buderus kombiler doğalgaz, su ve elektrik ile çalıştıkları için hiçbir zaman bozulmaz gibi bir garanti verilemez. Teknik açıdan yeni kombilerde de garanti dışı kalan kombilerde de sorunlar yaşanabilmektedir.

Yaşadığınız Buderus kombi sorunlarında teknik servisime ulaşabilir, Buderus kombi servis ücretleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve servis talebinde bulunarak uzman yardımı alabilirsiniz. Buderus kombi servis ücretlerimiz bütçenize uygundur. Uzman ekibimizle de tüm sorunlarınızda size yardımcı olmaya her daim hazırız.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?