Bikombici

Warmhaus E07 Arızası

Warmhaus model kombilerde sıkça duyduğumuz ama sebebini de merak ettiğimiz bir arızaya değineceğiz. Warmhaus Kombi E07 Arızası nedir ve servis öncesi evde yapılabilecek bir işlem var mıdır? Bilgi için makalemizi inceleyebilirsiniz.

Warmhaus E07 Arızası

Warmhaus E07 Arızası Nedir?

Yüksek sıcaklık-aşırı ısınma sorunu. Tesisat devresine ait sıcaklığın 90°C ve üzerine çıktığını, bu sebeple cihazın kendini koruma amaçlı arızaya geçtiğini belirtir.

Warmhaus E07 Arızası durumunda cihaza servis öncesi uygulamanız gereken bazı işlemler vardır. Bu işlem detayları da aşağıda yazmaktadır.

Servis Öncesi Ne Yapılabilir?

Warmhaus E07 Arızası durumunda direkt servis çağırmak yerine sizin için önerilen ve aşağıda sunulmuş olan işlemleri uygulayabilir, gerekli kontrolleri gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Warmhaus kombi e07 hatası durumunda kombi alt kısmında bulunan ve tesisata bağlı olan borular üzerinde 2 adet vana vardır. Bu vanaların her daim (kombi açık da olsa kapalı da olsa) açık olması gerekir. Vanaları kontrol edebilir, vanalar kapalı (boru ile aynı hizada değil) ise vanaları açmalısınız (boru ile aynı hizaya getirmelisiniz).
 2. Kaloriferlerin yanlarında vanalar vardır. Bu vanaların da kombi hangi konumda olursa olsun (yaz veya kış konumu fark etmez) her şekilde açık olması gerekir. Kalorifer vanaları genel olarak sola çevrildiğinde açılır ancak sağa çevrilerek açılan kalorifer vanaları da vardır. Bir de önemli olan en az 3 kalorifer kullanımıdır. 1-2 kalorifer kullanımı kombi sağlığı açısından önerilmemektedir.
 3. Kombi tesisat basıncı 1 barın altını gösteriyorsa basıncı yükseltmek yani kombiye su basmak gerekir. İşlem doldurma musluğu ile yapılmaktadır. Doldurma musluğunu kullanarak basıncı 1.5 bara kadar çıkarabilirsiniz.
 4. Kombiye reset atabilirsiniz. Bazı arızalar resetleme işlemi ile çözümlenebilmektedir. Her ihtimale karşı reset işlemini arıza tekrar ettiği sürece arka arkaya maksimum 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Arızanın Sebepleri Nelerdir?

 • Kalorifer tesisatında tıkanıklık durumu,
 • Pompa devir düşürüyor,
 • Ana eşanjörde kireçlenme,
 • Üç yollu vanada arada kalma veya çalışmama durumu,
 • Anakart arızası,
 • Sensör arızası,
 • Kalorifer dönüş filtresinde tıkanma söz konusu olabilmektedir.

Tabi yine de Warmhaus E07 Arızası durumunda incelemeyi yerinde yapacak olan servis ekipleri doğru tespit ve müdahaleyi gerçekleştirecektir. Siz kombi kullanıcısı olarak size önerilen işlemleri uygulamalı, teknik durumlarda işi uzmanına bırakarak doğrudan uzman yardımı almalısınız.

Paylaş:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?